WTM Awards 2022 – Najlepsza oprawa meczu

18 stycznia 2023, 20:31 | Autor:

Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2022 powoli zmierza ku końcowi. Do rozstrzygnięcia pozostały już tylko dwie kategorie. Dziś rozpoczynamy głosowanie na Najlepszą oprawę meczu w minionych dwunastu miesiącach.

Grupa „Ultras Widzew” była w 2022 roku bardzo aktywna, prezentując wiele meczowych choreografii. Pokazywano je zarówno na własnym stadionie, jak i podczas spotkań wyjazdowych. Nasze redakcyjne grono tradycyjnie wytypowało pięć propozycji, spośród których możecie wybierać najbardziej efektowną oprawę. W zestawieniu ostatecznie znalazły się tylko prezentacje, które światło dzienne ujrzały w „Sercu Łodzi”. Oto one:

1. „CZAS NA DECYDUJĄCE TRAFIENIE” (PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA)

Przy okazji najważniejszego meczu sezonu 2021/2022 widzewscy ultrasi postanowili oczywiście odnieść się do stawki tego spotkania, jakim był awans do Ekstraklasy. Oprawa przedstawiała tarczę do darta, na której pola zamiast tradycyjnych wartości punktowych, zawierały nazwy rozgrywek ligowych. Pola poświęcone IV, III, II oraz I lidze były już trafione rzutkami, do zaliczenia pozostała już tylko Ekstraklasa, którą drużyna wywalczyła pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. W drugiej części dopełnieniem hasła „Czas na decydujące trafienie” była pirotechnika.

2. „I’M LOVIN’ IT” (CRACOVIA)

W choreografii zaprezentowanej w trakcie meczu z Cracovią wykorzystano znany motyw reklamowy sieci fastfoodów. Transparent „I’m lovin’ it” nawiązywał rzecz jasna do restauracji McDonalds, z tą różnicą, że w pudełku zamiast frytek, znalazły się race morskie. Te oczywiście także zabłysły wówczas na „Zegarze”. Zadbano nawet o najmniejsze detale, jak odwrócona literka „m” dająca widzewskie „w”.

3. „NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIECI” (RADOMIAK RADOM)

Również oprawa pokazana w meczu z Radomiakiem Radom nawiązywała do pirotechniki, będącej symbolem ultrasów. Przykrywająca całą trybunę D sektorówka przedstawiała dziki zachód z czasów tzw. gorączki złota. Zamiast złotych grudek, kowboje znaleźli na pustyni race, które naturalnie zabłysły na stadionie. Warto dodać, że podczas tego spotkania, w innej oprawie nawiązano także do Święta Niepodległości.

4. „ŚWINIOBICE W SERCU ŁODZI” (ARKA GDYNIA)

Pod względem piłkarskim był to jeden z najgorszych wieczór 2022 roku, kibicowsko – wprost przeciwnie! „Ultras Widzew” znów zainspirowali się sztuką filmową, nawiązując w swojej oprawie do słynnego „Rockyego”. Na sektorówkę naniesiono postać graną przez Sylvestra Stallone, który tak jak tytułowy bohater trenował przed walką bokserką w rzeźni na wiszących w chłodni świniach. Kibice nawiązali tym samym do niezbyt lubianego przez arkowców przydomka. W drugiej części choreografii zmieniono transparent, pokazując hasło „Piątek? Nie szkodzi. Racowisko w Sercu Łodzi”, odpalając przy tym znaczną ilość środków pirotechnicznych.

5. „WE ARE BACK” (LECHIA GDAŃSK)

Jedyna wśród naszych propozycji oprawa, która pokazana nie została wyłącznie pod „Zegarem”. Kartoniada tworząca hasło „We are back” znalazła się także na trybunie C. Motywem przewodnim był oczywiście powrót Widzewa do Ekstraklasy. Spotkanie z Lechią Gdańsk było pierwszym po ośmioletniej przerwie w najwyższej klasie rozgrywkowej na własnym stadionie. Najbardziej spektakularnie choreografia wyglądała na ujęciach z klubowego drona, którą pożyczyliśmy do powyższej grafiki.

Głosować można przez pięć dni, do 23 stycznia włącznie (poniżej lub w prawym górnym rogu strony głównej). Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Która oprawa powinna otrzymać nagrodę WTM Awards 2022 w kategorii "Najlepsza oprawa meczu"?

  • "We are back" (Lechia Gdańsk) (48%, 592 Votes)
  • "Czas na decydujące trafienie" (Podbeskidzie Bielsko-Biała) (22%, 267 Votes)
  • "Świniobicie w Sercu Łodzi" (Arka Gdynia) (17%, 205 Votes)
  • "Nie wszystko złoto, co się świeci" (Radomiak Radom) (11%, 134 Votes)
  • "I'm lovin' it" (Cracovia) (3%, 35 Votes)

Total Voters: 1 233

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Macius1910
1 rok temu

A gdzie oprawa z ległą…? Dla mnie tekst z oprawy bije wszystko

Reminio
1 rok temu

Najlepsza oprawa?…Zdecydowanie NOWY BURDEL-STARE K…krótko i na temat. Dawno nie widzialem tak trafionej i konkretnej oprawy Kupiłem nawet koszulke i magnez z nią. Brawa!

FcGrójec
1 rok temu

Proste. We are back

No name
1 rok temu

Najlepsza była z derby na dworcu aż dziwne że nie ma jej w nominacjach

No name
1 rok temu

Najlepsza była z derby na dworcu aż dziwne że nie ma jej w nominacjach

Mar
1 rok temu

Koledzy powyżej słusznie zauważyli, że brakuje opraw z legła i brodowitymi, gdzie hasła roz…waliły system. Co do opraw w przyszłości – należy pomyśleć o opuszczaniu takiej oprawy z dachu. Ładniejszy efekt, większa powierzchnia płótna. Nie mamy dwukondygnacyjnej trybuny więc nie da się uzyskać efektu jak na dużych stadionach.

Gekoon
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Zaraz ktoś zapyta o bezpieczeństwo. Nie jest nam potrzebne takie ryzyko.

No name
1 rok temu

Najlepsza derbowa bez dwóch zdań!!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x