Znamy wyniki głosowania na nazwy nowych łódzkich ulic

18 listopada 2020, 13:51 | Autor:

Na początku listopada za pośrednictwem internetowej platformy Urzędu Miasta Łodzi przeprowadzone zostało głosowanie na patronat dla trzech nowych ulic w centrum miasta. W akcję włączyło się widzewskie środowisko, które zaproponowało kandydaturę Rodziny Pobóg-Malinowskich.

Propozycja ta okazała się najpopularniejsza – łącznie zagłosowało na nią dokładnie 600 osób, choć w dwóch wersjach (522 osoby na „Rodziny Pobóg-Malinowskich”, 78 osób na „Pobóg-Malinowskiego”). Pomimo tak niewielkiej liczby kibiców Widzewa, którzy zdecydowali się wesprzeć inicjatywę, opcja ta dość zdecydowanie wyprzedziła konkurencję. Łącznie głosy oddało 1715 łodzian, a pełne wyniki plebiscytu znaleźć można TUTAJ.

O tym, jak ostatecznie nazwane zostaną trzy nowe ciągi komunikacyjne w kwartale ulic Sienkiewicza, Tuwima, Kilińskiego i Traugutta, zadecydują podczas jednej z najbliższych sesji łódzcy radni. Jak zapewnia magistrat, zanim podejmą decyzję, ma do nich trafić raport z głosowania mieszkańców. Miejmy nadzieję, że tak się faktycznie stanie, a pomysł uhonorowania niezwykle zasłużonych widzewiaków nie spełznie na niczym.

Przypomnijmy, że ulica ma upamiętnić Rodzinę Pobóg-Malinowskich: Mariana, Eufemię, Henryka, Bogdana, Seweryna i Marię. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w walce o niepodległość Polski, a aż trzech z nich było związanych z Widzewem. Marian był piłkarzem, kapitanem i prezesem łódzkiego klubu, Seweryn długoletnim członkiem zarządu, pełniącym też funkcję prezesa, zaś Bogdan koszykarzem.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
3 lat temu

a kiedy przy stadionie będzie ulica NAJWYBITNIEJSZEGO WIDZEWIAKA LUDWIKA SOBOLEWSKIEGO TO ON JEST NAJBARDZIEJ WIDZEWIAKIEM Z KRWI I KOŚCI !

M1980
Odpowiedź do  slawek
3 lat temu

Jak pogonią ten caly IPN do łopaty.

M1980
Odpowiedź do  M1980
3 lat temu

Rozumiem,że minusujacy mój komentarz są przeciwni temu,aby taka postać jak Ludwik Sobolewski posiadała stadion/pomnik/ulicę swojego imienia?

BLACK
3 lat temu

A ogólnie,to kiedy w Łodzi powstanie ulica gen. Tadeusza Jordana Rozwadowskiego, rzeczywistego dowódcy bitwy Warszawskiej i rzeczywistego stratega „cudu nad Wisłą”. Bo dezertera Piłsudskiego to jest i ulica i pomnik. Szkoda tylko, że nasz stadion mieści się przy takiej ulicy. Wolałbym by pozostała Armii Czerwonej, ale nie kojarzyć z Sowietami, ale nami kibicami Widzewa

M1980
Odpowiedź do  BLACK
3 lat temu

Mam nadzieję że mimo wielu minusów NFZ uwzględni cię w pierwszej kolejności,bo dla nas Polaków będzie o wiele bezpieczniejsze gdy zjebow będą trzymać z dala

5
0
Would love your thoughts, please comment.x