BLK: Widzew Łódź 51:87 Artego Bydgoszcz

24 września 2017, 09:09 | Autor:

Sezon 2017/2018 Basket Ligi Kobiet rozpoczęty. Niestety pierwsza kolejka nie była szczęśliwa dla zawodniczek Widzewa. Czerwono-biało-czerwone przegrały z Artego Bydgoszcz 51:87.

Mimo, że mecz odbywał się w Łodzi, to koszykarki z Kujaw były faworytem tego spotkania. Przyjezdne potwierdzały to od samego początku spotkania. Już po 2,5 minutach gry było 10-0 dla zawodniczek Artego ich dominacja trwała całą pierwszą połowę. Do szatni widzewianki schodziły ze stratą osiemnastu punktów.

Drugą połowę podopieczne Dariusza Raczyńskiego rozpoczęły lepiej niż pierwszą. Rzuciły sześć punktów z rzędu i wydawało się, że mecz może się wyrównać. Dziurawa obrona zawodniczek Widzewa nie pozwalała jednak gonić faworyta. Ostatnia część to już pełna dominacja koszykarek z Bydgoszczy. Wygrały one czwartą kwartę przewagą siedemnastu punktów, a cały mecz aż trzydziestoma sześcioma.

Najlepszą zawodniczką w szeregach Widzewa była Roksana Schmidt. Był to dla niej powrót do Łodzi, po dwóch latach spędzonych w PolkowicachSiedlcach. Zdobyła 20 punktów i 6 zbiórek. 12 „oczek” dorzuciła Brandi Harvey-Carr.

Za tydzień koszykarki Widzewa czeka jeszcze trudniejsze spotkanie. W Krakowie zmierzą się one z wicemistrzyniami PolskiWisłą Can-Pack.