Relacja z boiska: Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 2:1 (1:1)

14 września 2014, 14:21 | Autor:

Termalica_Widzew

W meczu 8 kolejki I ligi Widzew przegrał w Niecieczy z liderem I ligi, Termalicą 1:2 (1:1). Bramkę dla łodzian zdobył Marcin Kozłowski w 36 minucie. Oba gole dla gospodarzy były dziełem Jakuba Biskupa z rzutów karnych.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Uwieńczone zostały one akcją z 13 minuty, kiedy to Cristian del Toro nieodpowiedzialnie sfaulował  w polu karnym jednego z pomocników gospodarzy i sędzia wskazał na jedenastkę, którą na bramkę zamienił eks-ełkaesiak, Jakub Biskup. Od tej pory mecz się wyrównał. W 36 minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Marcin Kozłowski i idealnie uderzona piłka trafiła w okienko bramki Termaliki. Do przerwy było zatem 1:1.

Już na samym początku drugiej połowy Termalica mogła wyjść na prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji spudłował Emil Drozdowicz. Kilkadziesiąt sekund później, w 48 minucie, celnym dośrodkowaniem popisał się Piotr Mroziński, lecz spotkanie Mateusza Brozia z piłką można nazwać bardziej odbiciem piłki o głowę piłkarza, niż strzałem na bramkę. Wyrównana gra trwała przez większą część tej odsłony spotkania. W 73 minucie tylko sędzia widział przewinienie Bartłomieja Kasprzaka w polu karnym Widzewa. Ponownie pewnym egzekutorem okazał się Biskup i gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Po tym golu z widzewiaków uszło powietrze. Nie stwarzając żadnej sytuacji podbramkowej wyglądający na pogodzonych z porażką widzewiacy przegrali na boisku lidera jednym golem i niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej.

Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 2:1 (1:1)

1:0 Biskup 14′ (karny)
1:1 Kozłowski 36′
2:1 Biskup 73′ (karny)