Janas już na emeryturze

19 lutego 2018, 09:07 | Autor:

Na ławce trenerskiej Widzewa oglądamy od sierpnia 69-letniego Franciszka Smudę, który na razie nie myśli o emeryturze. Oficjalne zakończenie pracy w zawodzie szkoleniowca ogłosił natomiast o pięć lat młodszy Paweł Janas.Popularny „Janosik” był dwukrotnie związany z łódzkim klubem. Najpierw, w latach 1973-1977, jako znakomity środkowy obrońca, a później, w latach 2009-2010 jako trener czerwono-biało-czerwonych. Trudno odmówić mu bogatej kariery piłkarskiej. Janas zaliczył kilkuletni pobyt we francuskim AJ Auxerre, a z reprezentacją Polski sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata w 1982 roku.

Dobrze radził sobie także w roli szkoleniowca. Z Widzewem dwukrotnie awansował z I ligi do Ekstraklasy. Wcześniej, niestety bez sukcesów, prowadził reprezentację na Mundialu w Niemczech, a z warszawską Legią występował w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

O tym, że Paweł Janas nie zamierza już wracać do zawodu, poinformował w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.


Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Janas już na emeryturze"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

szkoda, że wspólnie trafiliśmy na Sylwestra Cacka.

odrobinę kultury w stosunku do człowieka, który bądź co bądź zrobił dużo dla Widzewa.
Takim chamstwem tylko dajesz paliwo pismakom żeby pluć na Widzew!

Thc z twojej wypowiedzi wnioskuję, że pracy nie masz wyszukanej, na twoim poziomie intelektualnym możesz sprzątać kible na Irlandzkiej prowincji – bo wnioskuję że trochę znasz angielski. I to byś szybko rzucił gdyby nie płacili Ci regularnie taka jak trenerowi Janasowi w Widzewie. Stąd odejście z Widzewa jest dla mnie zrozumiałe. Janas to kawał Widzewskiej historii.

1910tv

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress