Juniorzy starsi rozpoczęli przygotowania

10 stycznia 2018, 14:49 | Autor:

Choć dla większości drużyn Widzewa przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną się dopiero 15 stycznia, nie dotyczy to juniorów starszych. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, zespół prowadzony przez Radosława Wasiaka trenuje już od 4 stycznia.W nadchodzącej rundzie młodzi widzewiacy walczyć będą o awans do Centralnej Ligi Juniorów, więc starają się dobrze wykorzystać każdy dzień. W czwartek mieli testy BMI, zaś od poniedziałku pracują na jednym z łódzkich „orlików”. Już w sobotę czeka ich pierwszy sparing, a ich przeciwnikiem będą występujący w CLJ rówieśnicy z UKS SMS Łódź.

Plan przygotowań podopiecznych Wasiaka będzie bardzo intensywny. 17 stycznia zmierzą się z seniorami czwartoligowych Zjednoczonych Stryków, a trzy dni później z juniorami starszymi Jagiellonii Białystok – jedną z najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Następnie wyjadą na tygodniowy obóz do Jarocina, w trakcie którego zagrają z juniorskimi drużynami Lecha i Warty Poznań. Czeka ich też wewnętrzny sparing z drużyną Widzewa U-17.

Trener Wasiak wierzy, że ciężkie treningi i mecze z utytułowanymi rywalami pozwolą na dobre przygotowanie się do rundy. Na razie nie chce mówić o decyzjach kadrowych. Jak twierdzi, sztab szkoleniowy ma na oku kilku utytułowanych zawodników z innych klubów, a także z młodszych roczników Widzewa. Czeka też na to, jak potoczy się przyszłość utalentowanego Marcela Pięczka, którym zainteresowany jest Franciszek Smuda.

Jesienią młodzi widzewiacy byli w swojej lidze bezkonkurencyjni. Teraz te wyniki nie są jednak brane pod uwagę, a zatem wiosną ponownie będą musieli udowodnić swoją wyższość. Jeżeli zwyciężą w rozgrywkach wojewódzkich, czekają ich jeszcze dwa mecze barażowe z przedstawicielami innych regionów. Dopiero to da awans do Centralnej Ligi Juniorów. Pierwsze ligowe mecze zaplanowane są na marzec.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress