Mroczkowski podbija I ligę

19 kwietnia 2017, 21:49 | Autor:

Radosław_Mroczkowski

Kibice Widzewa emocjonują się rywalizacją w III lidze, tymczasowej sporo ciekawego dzieje się na zapleczu Ekstraklasy. Rewelacją sezonu jest prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego Sandecja, która właśnie została liderem!

Drużyna z Nowego Sącza już w poprzedniej kampanii należała do grona solidnych I-ligowców, ale w tej to prawdziwa petarda! Po 26 z 34 kolejek biało-czarni otwierają tabelę i cały czas liczą się w walce o awans do elity. Sytuacja w I lidze jest jednak bardzo nietypowa, bo różnice punktowe w czołówce są minimalne. Dość powiedzieć, że zajmujące 9. miejsce Podbeskidzie traci do miejsca premiowanego awansem zaledwie siedem punktów!

Bardzo duży wpływ na znakomitą postawę Sandecji ma właśnie Mroczkowski, który już w Widzewie pokazał, że potrafi osiągać wyniki ponad stan. Szkoleniowiec był bardzo doceniany przez łódzkich kibiców, dostając od nich nagrodę „Widzewiaka Roku”. Odszedł w sezonie 2013/2014, gdy coraz bardziej osłabiana drużyna wymknęła mu się spod kontroli.

Oprócz Radosława Mroczkowskiego, w Nowym Sączu znaleźć można również Bartłomieja Kasprzaka, który jest jej podstawowym zawodnikiem, a który debiutował w Ekstraklasie właśnie za kadencji pochodzącego z Łodzi 49-letniego trenera.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress