Stadion

Lokalizacja stadionu Widzewa.

al. Piłsudskiego 138
92-230 Łódź

Historia stadionu.

Budowa stadionu Widzewa została ukończona w 1930 roku i trwała dwa lata. Na placu o wymiarach 100 na 300m przy al. Piłsudskiego (dawniej Armii Czerwonej) oprócz stadionu powstały mniejsze boiska oraz czterotorowa bieżnia, rzutnie i skocznia lekkoatletyczna. Uroczyste otwarcie, na którym zjawiło się wielu znakomitych gości odbyło się 30 maja 1930 roku. W inauguracyjnym spotkaniu Widzew zagrał ze Skrą Warszawa przegrywając 1:5.

Stadion Widzewa. Ponad ćwierć wieku temu tak wyglądał stadion Widzewa. W tle stara (drewniana) trybuna kryta.

Do roku 1977 swoje mecze Widzew grał u siebie, lecz gdy łodzianie awansowali do europejskich pucharów okazało się, że stadion nie spełnia europejskich norm… Kolejne mecze musiały być rozegrane na bardziej nowoczesnym stadionie ŁKS. Ten stan nie trwał jednak zbyt długo. Po kilku latach renowacji stadion Widzewa przewyższył klasą obiekt ŁKS co trwa zresztą do dnia dzisiejszego.

Stadion Widzewa. Remont stadionu. Dziś nie obeszło by się bez betoniarek i ciężkiego sprzętu.

Stary obiekt posiadał cztery trybuny, w tym jedną zadaszoną. Istniała specjalna trybuna dla prasy, sektor rodzinny,  sektor dla gości (w ostatnim czasie zamknięty) oraz nowoczesna, przeszklona kawiarnia. Stadion posiadał jedno z najlepszych oświetleń w polskiej lidze, więc bez problemu można było rozgrywać mecze późnym wieczorem. Niestety pojemność stadionu nie powalała. Po wymianie drewnianych ławek na plastikowe krzesełka zmniejszyła się dwukrotnie i obecnie liczy 10500.

Poprzedni stadion istniał do 22 listopada 2014 roku. Wtedy też został rozegrany ostatni mecz z GKS-em Katowice. W styczniu 2015 roku rozpoczęły się prace wyburzeniowe, które trwały do maja 2015 roku. W tym samym miesiącu zaczęły się prace związane z budową nowego obiektu. Mimo kilku przeciwności, obiekt został oddany do użytku 3 lutego 2017 roku, kiedy to stadion przejęła Miejska Arena Kultury i Sportu, która zarządza obiektem. Pierwszy mecz na nowym stadionie został rozegrany 18 marca 2017 roku z Motorem Lubawa, a autorem historycznej, pierwszej bramki, był Mateusz Michalski.

Bieżąca pojemność stadionu wynosi 18 018 miejsc, wszystkie zadaszone. Sektor gości znajduje się na skraju trybuny „zachodniej” oraz „południowej” (w miejscu starego sektora rodzinnego) i mieści ok. 900 miejsc. Do dyspozycji kibiców jest parking przystadionowy, zlokalizowany przy trybunie „wschodniej”.

Regulamin obiektu.

Aktualny regulamin obiektu znajduje się na oficjalnej stronie Klubu – kliknij tutaj.

Ceny biletów.

Aktualne ceny biletów i karnetów znajdują się na stronie – kliknij tutaj.

Plan stadionu.

 

Trybuny.

Na stadionie Widzewa znajdują się 4 trybuny:

A – A1-A12, trybuna „zachodnia”, zwana trybuną KRYTĄ lub DACHEM
B – B1-B2, sektor gości
B – B3-B6, trybuna „południowa”, zwana NICIARKĄ, obecnie zasiadają tam Fan Cluby
C – C1-C11, trybuna „wschodnia”, zwana PROSTĄ zwana również trybuną POD MASZTAMI lub DŁUGĄ, zasiadają tutaj głównie kibice nastawieni na oglądanie wydarzeń boiskowych
D – D1-D6, trybuna „północna”, ZEGAR lub MŁYN – zasiadają tutaj najzagorzalsi fanatycy nastawieni na doping i oprawy.

Dojazd.

Na stadion można dojechać:

z dworca Łódź Chojny autobusem linii 75;
z dworca Łódź Kaliska tramwajem linii 10, autobusem linii 98 oraz od strony Al. Włókniarzy tramwajem linii 8;
z dworca Łódź Północna autobusem linii 85 oraz 64;
z dworca Łódź Widzew autobusem linii 75 oraz 85, z ul.Rokicińskiej tramwajem linii 8, 9 oraz 10 lub autobusem linii 64;
z dworca Łódź Żabieniec tramwajem linii 8;

z ul. Piotrkowskiej tramwajem linii 8, 10 oraz autobusem linii 98;
z Manufaktury jakimkolwiek tramwajem z przesiadką Kościuszki/Mickiewicza, a następnie tramwajem linii 8 lub 10 oraz autobusem linii 98;
z lotniska autobusem linii 65 do Dworca Łódź Kaliska, a następnie tramwajem linii 8, 10 lub autobus linii 98.


[Wyświetl wszystkie zdjęcia w dużych rozmiarach]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress