Umowa na wynajem Łodzianki podpisana!

11 stycznia 2018, 12:51 | Autor:

Doczekaliśmy się! Po wielu wysiłkach widzewskiego środowiska klub w końcu doczekał się możliwości trenowania w Łodzi. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w czwartek doszło do podpisania umowy na wynajem ośrodka na Łodziance!Co prawda radość jest na razie częściowa, ponieważ do użytku gotowe jest w tej chwili tylko jedno z trzech pełnowymiarowych boisk (ze sztuczną nawierzchnią), ale i tak jest to ważny moment. Pierwsza drużyna Widzewa przez cały 2017 rok musiała trenować w Gutowie Małym. Teraz może w końcu wrócić do miasta.

Oprócz widzewiaków, z nowego ośrodka przy Małachowskiego korzystać będą także rugbyści oraz klub Łodzianka. Co ważne, odbywać będzie się to na warunkach satysfakcjonujących wszystkie podmioty. Poza opóźnieniem w pracach budowlanych, właśnie stawki za wynajem obiektu były kością niezgody pomiędzy klubami a urzędnikami.

Pierwotnie ośrodek treningowy miał zostać wybudowany w maju 2017 roku. Mamy styczeń 2018 i do dyspozycji jedynie jedno boisko, ale to zawsze postęp, który ucieszy zarówno kibiców, jak i piłkarzy. Zadowolenia z tego faktu nie krył także prezes Przemysław Klementowski, który pojawił się na dzisiejszej konferencji prasowej w towarzystwie prezydent Hanny Zdanowskiej.

Przypomnijmy, że docelowo na Łodziance znajdą się trzy pełne płyty z nawierzchnią sztuczną, hybrydową oraz naturalną. Te dwa ostatnie boiska mają powstać wiosną. Oprócz tego w Parku 3 Maja znajdziemy plac dla bramkarzy, boisko do piłki plażowej oraz trybunę dla widzów.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress