Zaskakujący zmiennik dla Kozłowskiego!

12 stycznia 2018, 09:02 | Autor:

Stało się już pewne, że Kamil Tlaga nie będzie wiosną występował w Widzewie. Obrońca jest na tyle ambitny, że wolał znaleźć klub nawet o mniejszej randze, byleby regularnie pojawiać się na boisku. Kto będzie więc konkurował z Marcinem Kozłowskim?Po odejściu Tlagi na prawej obronie nie będzie żadnej rywalizacji. Już to jest samo w sobie niezbyt korzystne, bo nic tak nie wpływa na formę zawodnika, jak oddech zmiennika na plecach. Po drugie, dubler potrzebny jest na wypadek kontuzji czy kartek. A przypomnijmy, że Kozłowski ma na swoim koncie już trzy upomnienia i po najbliższym będzie musiał pójść na trybuny.

Franciszek Smuda nie martwi się jednak o to. Jak się dowiedzieliśmy, zmiennikiem dla „Cinka” ma być… Bartłomiej Niedziela! Doświadczony zawodnik znany jest raczej z występów w drugiej linii, jednak „Franz”, lubiący zmieniać piłkarzom pozycje, chętnie przysposobiłby Niedzielę do gry na boku defensywy. Robił to zresztą już w przeszłości – widzewiak grał na prawej obronie w jesiennych meczach pucharowych.

Innym rozwiązaniem, na wypadek absencji Marcina Kozłowskiego, może być przesunięcie z lewej na prawą flankę Bartłomieja Rakowskiego. Żaden nowy piłkarz, do gry na tej pozycji, nie jest planowany przez sztab szkoleniowy.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress