999 osób na meczach Widzewa? Boniek apeluje do premiera!

22 maja 2020, 08:00 | Autor:

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że udział kibiców w meczach bieżącego sezonu jest wykluczony. Wczorajszego wieczora dotarły do nas jednak zaskakujące wieści. Okazało się, że Zbigniew Boniek zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość stopniowego wpuszczania fanów na stadiony!

O tych niespodziewanych doniesieniach poinformowała Interia.pl. Chociaż w pierwszych zdaniach artykułu autorstwa Michała Białońskiego (pełna treść TUTAJ) czytamy, że plan Polskiego Związku Piłki Nożnej ma dotyczyć tylko Ekstraklasy i I ligi, to z jego dalszej treści ewidentnie wynika, że pod uwagę brana będzie również II liga. Co wiecej, stadion Widzewa posłużył jako jeden z przykładów w przedstawionej premierowi prezentacji.

Foto: Interia.pl

PZPN podzielił schemat powrotu kibiców na trybuny na cztery etapy. Na razie miałby zostać wprowadzony wyłącznie pierwszy, w którym na obiekt mogłoby wejść 999 osób lub – w przypadku mniejszych stadionów – maksymalnie 20% pojemności. Na trybunach „Serca Łodzi” stawiłoby się zatem 999 fanów, ale już domowe mecze Skry Częstochowa oglądałoby tylko 198 widzów (20% pojemności wynoszącej 990 miejsc). Co ważne, w limit ten nie byliby wliczani dziennikarze czy klubowi oficjele.

Dokładne wytyczne dotyczące trzech kolejnych faz nie zostały zdradzone w przytaczanym artykule, ale udało się je ustalić WTM. Wiemy, że drugi etap zakłada pojawienie się 5000 widzów lub 30% pojemności stadionu, a trzeci – 10 000 widzów lub 50% pojemności (w przypadku Widzewa – 9004 miejsca). Czwarty miałby być ostatnim, który znosiłby wszelkie obostrzenia, przywracając maksymalną pojemność trybun. Ramowe terminy wprowadzenia żadnego z nich nie są na razie znane.

W planie PZPN znalazło się oczywiście wiele wytycznych dotyczących organizacji dnia meczowego. Wśród nich są m.in. likwidacja cateringu, otwarcie jak największej liczby wejść celem uniknięcia kolejek, sprzedaż biletów w formie on-line, zakaz wnoszenia jakichkolwiek bagaży, by nie utrudniać kontroli bezpieczeństwa czy obowiązkowa dezynfekcja rąk. W pierwszym etapie obecność kibiców gości byłaby niestety niemożliwa.

Na ile realne jest wcielenie scenariusza w życie? Trudno powiedzieć – wszystko zależy od premiera Morawieckiego. Warto przy tym pamiętać, że z prezesem Bońkiem łączą go dobre stosunki, wydaje się więc, że można być w tej kwestii umiarkowanym optymistą. Oczywiście, możliwość udziału w meczach Widzewa wyłącznie 999 osób stanowiłaby dla klubu olbrzymi problem, w jaki sposób rozdysponować dostępne miejsca. Cieszyć musi jednak, że czynione są jakiekolwiek kroki, by nie rozgrywać spotkań przy całkowicie pustych trybunach. Trzymamy kciuki, żeby się udało!

32
Dodaj komentarz

13 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Czarek

jak to komu….??? losowanie wśród karnetowiczów. I to jawne

Andrzej S.

Przed meczem klub publikuje po kolei listę 999 nrów karnetów. Np po 300 szt z A i C.
I po 200 z B i D.
I każdy się załapie na jeden mecz w sezonie

Mnb

Trzeba przyznać, że jedynie PZPN ma jakiekolwiek plan podczas tej „pandemii” i jak z niej wyjść, w odróżnieniu od rządu który się miota i sam nie wie co robi i po co, jak np. zamykanie parków czy nakaz noszenia maseczek po blisko 2 miesiącach od rozpoczęcia tego chaosu.

Zygmunt

Trzeba być bardziej obiektywnym w ocenach.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/881618/pko-ekstraklasa-zbigniew-boniek-bez-premiera-mateusza-morawieckiego-nie-poradzil

Co do wpuszczania kibiców na stadiony, to powinna obowiązywać zasada taka jak w sklepach: 1 osoba na 10m2.

Andrzej S.

Ale liczymy też powierzchnię boiska czy same trybuny?;-)

Zygmunt

;)

BLACK

Tp na kałesie 10 osób. HHaha

Zygmunt

Czyli wszystko po staremu ;)

Roberto

Masz rację. Rząd się miota. Jedź do Brazylii, Włoch, Hiszpanii, USA, Rosji, Szwecji, Chin ….. czy do wielu innych krajów, tam masz wzory postępowania z pandemią.
Umieralność na 1 mln mieszkańców prawie najniższa w Europie. Noż porażka.
A w temacie biletów – jak cudnie by było zobaczyć jeszcze mecz na estadio w tym sezonie.

Marcin Teodor

Idź się poskarż Kubie albo Borysowi oni Cię pocieszą…

Gruppenfuhrer Wolf

Najlepiej pocieszy Biedron.

Padre

Na Widzewie to faktycznie może być problem, bo będą dodatkowe koszty organizacji meczu dla jedynie tysiąca osób i brak przychodu z cateringu. Oraz niesnaski, kto ma wejść. Chyba, że zrobią losowanie…

138

Z cateringu, to klub zdaje się ma marny grosz?

Zygmunt

Catering może działać, pod warunkiem, że produkty będą kupowane „na wynos”, czyli w tym przypadku konsumowane na trybunach. Tyle, że przy 999 widzach, przychód będzie raczej symboliczny w porównaniu do normalnego dnia meczowego. Może nawet nie pokryć kosztów z tym związanych.

Mr. X

Lepsze to niż nic.
Tylko jak to będzie z dystrybucją wejścia na stadion?

siam

nie da rady tego pogodzic, za duzo ludzi, beda pretensje, oskarzenia. Ja bym chcial by nasza liga w ogole nie startowala bo bez publiki to jest bez sensu, niech zostanie uklad tabeli po ostatniej kolejce i gramy nowy sezon. Ekstraklapa niech sie kopie pierwsza liga tez ma jakich sponsorow wiec tez niech pokopia a my oszczedzimyt sobie tych „widowisk” i nerwów.

Maciej

Na pierwszym miejscu karnetowcy z A,tym którym klub zrobił takie dziadostwo.W ramach rekompensaty.Następne mecze losowanie.Zeby nie było ja mam C.

RTS

Na pierwszym miejscu klub 1910, dla pozostałych losowanie w ramach poszczególnych trybun

lukaszr

chcesz sytuacji jak w piosence Kazika? czyj doping jest lepszy a czyj gorszy?

xpppx

A może dać szanse tym co nie mają takiej szansy wejść na stadion czy kupić karnet czy bilet?

Andrzej S.

A dlaczego?
Był kilka lat temu czas na kupno Karnetu.
Kto CHCIAŁ to zdążył kupić
Sam mam karnet.
Jak bym mógł wejść na mecz wśród tych 999 to oczywiście mogę chętnie kupić bilet jako gest wsparcia dla klubu.Najlepiej papierowy
Zostanie pamiątka.

Maniek1910

Najpierw wpuściłbym kibiców pod zegar odpowiedzialnych za doping, żeby nie grać przy cichych trybunach, oczywiście wiadomo, każdy kto się znajdzie na trybunie da z siebie 200% KIBICE DUMĄ WIDZEWA!!! Oczywiście nieumniejszając roli kibiców z innych trybun, którzy niejednokrotnie podłączają się do dopingu i wykonują kawał dobrej roboty.

Maciej

Maniek a możesz mi powiedzieć czym zegar zasłużył na ten zaszczyt?? Tym że zamiast głośno dopingować,nucą coś pod nosem?Bez reszty trybun nie było by nic słychać.Tym że prowadzący doping, nie czuje gry? To nie czasy Stolara gdzie potrafiliśmy w 400 osób jechać na pełnej k… przez 90 minut.Teraz 2/3 z tej trybuny to przypadkowe osoby.Naprawdę tego nie widzicie?Naprawdę myślicie ze kasowanie postów poprawi tę sytuację?

Rossoneri

Sprawiedliwe byłoby losowanie wśród karnetowiczów miejsc, a potem sprzedawanie na nie biletów, żeby choć trochę dać klubowi zarobić. Nie jest to zły pomysł.

138

Sorry ale miejsca na mecze są sprzedane, to jest już zysk dla klubu. Czy to zawsze od nas hajs ma być wyciągamy?
Kiedy jakieś nowy sponsor przyszedł do klubu?

Maciej

Mnb. NIE mieszaj widzewskiej rod
ziny do polityki .Trollowanie szczucie zostaw sobie dla TVN.

sebastiaan1910

JA mam zdanie takie ALBO WSZYSCY ALBO NIKT ! Tak będzie najsprawiedliwiej

Andrzej S.

Dobra to przyjdźmy wszyscy.
Pały wypiszą nam 16400 wniosków do kolegium czy innego sanepidu czy gdzie tam teraz wypisują.
Przecież od czegoś trzeba zacząć.
Sam jestem koronasceptykiem.
Ten wirus jest jak pszczółka Maja: ” Gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie”
Ale co nam da,że strzelamy focha,i nikt nie wchodzi?
To nie wyjazd,gdzie trzeba być solidarnym.
To inna sytuacja.
I w końcu wyjdzie,że na galerii będzie 999 sztuk patologi,a u nas żadnego kibica.

Przem

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Każdy wie najlepiej i co jeden to bardziej zasłużony. Naszemu narodowi ewidentnie brak kindersztuby. Może niech zdecydują władze Klubu po prostu, a my się dostosujmy? Uszanujmy to co mamy. Tylko Widzew RTS

Marcin

Jak wrócimy do normalności jako takiej a niestety kadencja Bońka przeminie. PZPN powinien pomyśleć o nadaniu mu tytułu Honorowego Prezesa PZPN. W tych trudnych czasach jak i poprzednio jest prezesem przez duże P !

Gruppenfuhrer Wolf

Wpuścić samych małolatów, przynajmniej będą krzyczeć. Tylko kazać im najpierw zostawić smartfony.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress