Red Wolves awansowali do półfinału Ligi Europy!

21 maja 2020, 11:12 | Autor:

Kolejny świetny występ mają za sobą reprezentanci sekcji sportów elektronicznych Widzewa. W środowy wieczór gracze Red Wolves pokonali w ćwierćfinale VPL Euro Proleague 2020 turecki klub Istanbul Basaksehir 3:2!

Podobnie jak wcześniejsza faza, 1/4 finału również rozegrana została w formule „mecz i rewanż”. Pierwsze spotkane nie ułożyło się zbyt dobrze dla widzewiaków, którzy ulegli swoim przeciwnikom 0:1. Gdy w 17. minucie rewanżu Turcy wyszli na prowadzenie, wydawało się, że na korzystne rozstrzygnięcie nie ma już szans. Stało się jednak zupełnie inaczej!

W samej końcówce pierwszej połowy wyrównanie dał „Wilkom” niezawodny Bartosz Fedor. Na tym jednak nie koniec, bo już w kolejnej akcji snajper łodzian podwoił swój dorobek, ustalając wynik do przerwy na 2:1! Decydujący cios również należał do Widzewa, któremu w 66. minucie zwycięstwo 3:1, a w konsekwencji awans do półfinału zapewnił Bartek Pietko!

Tym samym, Red Wolves znaleźli się w najlepszej czwórce rozgrywek VPL Euro Proleague 2020. Półfinałowe starcia odbędą się w środę, 27 maja. Na wyłonienie przeciwnika widzewiaków musimy jednak jeszcze poczekać.