Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (6-7 listopada)
9 listopada 2021, 10:15 | Autor: Kamil
Wszystkie zespoły Akademii Widzewa pojawiły się w miniony weekend na boisku. O ile dwie najstarsze drużyny wygrały swoje mecze, to w niższych rocznikach było dość różnie. W sumie młodzi piłkarze czterokrotnego mistrza Polski odnieśli sześć zwycięstw, ale też ponieśli cztery porażki. Łącznego bilansu dopełnia jeden remis.
Bardzo trudny mecz mają za sobą rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka do sześćdziesiątej minuty spisywali się świetnie i całkowicie kontrolowali przebieg meczu, jednak później oddali inicjatywę Orkanowi Buczek. Ostatecznie udało im się zwyciężyć, do czego przyczyniły się trafienia Daniela Mąki oraz Dawida Owczarka. Relacja TUTAJ. Takich problemów nie mieli juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego rozegrali dobre zawody i pokonali UKS SMS II Łódź 6:1, dzięki czemu są o krok od triumfu w lidze. Więcej o spotkaniu TUTAJ.
Bliscy sukcesu byli też juniorzy młodsi, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie nad MKS Polonią Warszawa. Niestety, „Czarne Koszule” odrabiały straty, więc starcie zakończyło się remisem, zaś czerwono-biało-czerwoni nadal znajdują się w strefie spadkowej w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17. Szczegóły na ten temat TUTAJ. Żadnego punktu nie zdobyli szesnastolatkowie, bo ich pojedynek z UKS SMS Łódź zakończył się porażką 0:1. Z tym samem przeciwnikiem zmierzyli się trampkarze starsi, lecz oni w niezłym stylu wygrali 4:1.
Zbyt udanie nie będą tego weekendu wspominali czternastolatkowie, bo ulegli odpowiednio Pelikanowi Łowicz 3:4 oraz RAP Radomsko 2:6. Kompletnie odmiennie spisali się ich rok młodsi koledzy, którzy zwyciężyli Łódzką Akademię Futbolu 7:1 i Akademię Piłkarską 81 7:0. Najmłodszy rocznik w środku tygodnia zagrał zaległy mecz z UKS SMS Łódź (11:0), a w sobotę stoczył bój z SP Widzew (7:0). Młody Widzew rywalizował z ekipą TMRF Widzew.
Wyniki drużyn Akademii Widzewa (6-7 listopada):
Orkan Buczek – Widzew II Łódź 1:2 (Potakowski – Mąka, Owczarek)
U-19: Widzew Łódź – UKS SMS II Łódź 6:1 (Daroch, Juchacz x3, Wojtasik, Przybułek – Myrda)
CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:2 (Koper, Grzelczak – Bazler, Machałek)
U-16: Widzew Łódź – UKS SMS Łódź 0:1 (Gierach)
U-15: Widzew Łódź – UKS SMS Łódź 4:1
U-14: Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 4:3
U-14: RAP Radomsko – Widzew II Łódź 6:2
U-13: Łódzka Akademia Futbolu – Widzew Łódź 1:7
U-13: Akademia Piłkarska 81 – Widzew II Łódź 0:7
U-12: UKS SMS Łódź – Widzew II Łódź 0:11*
U-12: Widzew II Łódź – SP Widzew 7:0
U-12: Młody Widzew – TMRF Widzew 0:8
* mecz rozegrany 2 listopada







Lech Poznań
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Wisła Płock
Zagłębie Lubin
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Legia Warszawa
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Lechia Tomaszów Maz.
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska