U-19: Pewna wygrana widzewiaków

6 listopada 2021, 11:39 | Autor:

Przedostatni mecz rundy jesiennej rozegrali dzisiaj przed południem juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego już wcześniej zapewnili sobie awans do Ligi Makroregionalnej U-19, a teraz przybliżyli się także do triumfu w I lidze wojewódzkiej, pewnie pokonując u siebie drużynę UKS SMS II Łódź 6:1.

Od samego początku o wiele aktywniejsi byli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Na prowadzenie mogli wyjść już w ósmej minucie – Ricardo Goncalves świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Filipa Przybułka, ale ten obił tylko poprzeczkę. Co nie udało się wtedy, powiodło się zaledwie trzy minuty później! Futbolówkę na połowie gości odzyskał Wiktor Daroch i bez zastanowienia uderzył, kompletnie myląc stojącego między słupkami Adriana Puncewicza. Chwilę po upływie kwadransa było 2:0! Tym razem akcję zainicjował Jakub Juchacz – jego dośrodkowania nie był w stanie przeciąć Daroch, zrobił to jednak Szymon Szymczak, który wypatrzył jeszcze podającego, zaś ten podwyższył rezultat.

Widzewiacy przeważali – dwa razy szczęścia z dystansu próbował Kamil Jakubowski, lecz w obu przypadkach zabrakło mu trochę centymetrów. W 26. minucie kontaktowego gola strzelił tymczasem UKS SMS! Po dośrodkowaniu do piłki dopadł Maksymilian Myrda i ładnym wolejem pokonał Kacpra Kwiatkowskiego. Pomimo tej bramki, obraz gry kompletnie się nie zmienił. Dobre okazje mieli Szymczak oraz Goncalves – ten pierwszy przegrał pojedynek z Puncewiczem, zaś drugi po podaniu Przybułka minimalnie chybił. Niecelna była także dobitka Darocha. Wykorzystać nie udało się też kilku następnych szans i do przerwy było 2:1.

Przed drugą połową trener Grzeszczakowski dokonał tylko jednej zmiany w podstawowym składzie – Goncalvesa zastąpił Marcel Wojtasik. Młody napastnik mógł się rewelacyjnie wprowadzić do gry, ale dwukrotnie na jego drodze stawał Puncewicz. Do siatki nie był też w stanie trafić Przybułek. W 60. minucie Wojtasik wreszcie dopiął swego! Świetne dogranie Przybułka dość szczęśliwie dotarło pod jego nogi, a piłkarzowi pozostało wpisać się na listę strzelców. UKS SMS mógł odpowiedzieć – Kacper Sobczyk z rzutu wolnego obił jednak mur.

W 71. minucie gospodarze przeprowadzili ładną kombinacyjną akcję, która zakończyła się faulem w polu karnym na Przybułku. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewną podcinką nie dał szans bramkarzowi. Po chwili pomocnik opuścił boisko, robiąc na nim miejsce dla debiutującego w tej kategorii wiekowej Leona Madeja. Dołączył on do wprowadzonego wcześniej Gracjana Milczarka. Tymczasem kilkadziesiąt sekund później zrobiło się 5:1! Zamieszanie w szesnastce wykorzystał Juchacz, notując na swoim koncie dublet. Po pięciu minutach napastnik mógł się zaś cieszyć z hat-tricka, gdy zamienił na gola podanie Kacpra Trenknera. Bliski powodzenia był jeszcze Milczarek, lecz po jego strzale futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca. Ostatecznie do końcowego gwizdka nic się nie zmieniło – Widzew zasłużenie wygrał 6:1, a w ostatniej kolejce zmierzy się w wyjazdowych derbach Łodzi z ŁKS.

U-19: Widzew Łódź – UKS SMS II Łódź 6:1 (2:1)
11′ Daroch, 17′, 73′, 78′ Juchacz, 60′ Wojtasik, 71′ (k) Przybułek – 26′ Myrda

Kwiatkowski – Jakubowski, Kaliński, Klajnert, Szymczak – Służałek (77′ Trenkner), Bindulski (56′ Milczarek), Przybułek (72′ Madej) – Goncalves (46′ Wojtasik), Juchacz, Daroch (68′ Cichal)

Rezerwowy: Maciejewski