Widzew uczci rocznicę odzyskania niepodległości

5 listopada 2021, 21:00 | Autor:

11 listopada świętować będziemy sto trzecią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody tego wyjątkowego dnia włączy się również Widzew Łódź – czytamy na łamach widzew.com. Będą one miały miejsce już w trakcie spotkania z Miedzią Legnica.

Piłkarze pierwszej drużyny zagrają w biało-czerwonych opaskach, z kolei na trybunach „Serca Łodzi” pojawią się żołnierze z kilku jednostek wojskowych: 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, a także 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Oprócz tego, na kibiców gospodarzy czekać będzie dodatkowa niespodzianka.

Specjalne atrakcje przygotuje również Muzeum Widzewa. W niedzielę od godziny 10:00 w placówce będzie można posłuchać o widzewskich wątkach w historii odzyskania przez Polskę niepodległości, o których opowie dyrektor Tomasz Gawroński. Tydzień później nastąpi zaś otwarcie czasowej wystawy, która będzie poświęcona walkom niepodległościowym.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
bartek
2 lat temu

super !

Mateusz
2 lat temu

Można też zapisać się na wyjazd na Marsz Niepodległości, który organizuje Młodzież Wszechpolska.

https://www.facebook.com/events/1221178585058562/

Dario
Odpowiedź do  Mateusz
2 lat temu

Minusiki już dostajesz. Pranie łbów od 1989 roku robi swoje. Najgorsze jest to, że ludziom się wydaje, że coś wiedzą i mają jakieś poglądy a tak naprawdę „myśli” za nich tv i pejsbook.

Adek
Odpowiedź do  Dario
2 lat temu

Swoją wypowiedzią tylko się pogrążasz, co do prania łbów pełna zgoda- nieźle ci przeprali.

Widzewie Quo Vadis?
Odpowiedź do  Dario
2 lat temu

Tak, tak ziemia jest płaska, iluminaci, teorie spiskowe dziejów i te inne pierdy. Już lepiej się na Widzewie skupcie, a nie jakieś polityczne pierdolety zaczniecie tu zaraz uprawiać.

Qbek
Odpowiedź do  Widzewie Quo Vadis?
2 lat temu

Przecież 11 jest ku chwale Widzewa, Łodzi, Polski.

Widzewie Quo Vadis?
Odpowiedź do  Qbek
2 lat temu

Co ma piernik do wiatraka?

Marcin
Odpowiedź do  Dario
2 lat temu

Zanim coś palniesz poznaj historię własnego klubu. Może mała podpowiedz. RTS… mówi ci coś ten skrót? Wiesz jakie wtedy robotnicy mieli poglądy?

Zygfryd
2 lat temu

Pokazywač że Polska nie jest bezbronna w 11go listopada… Znów zapewne usłyszymy 'Czy przypadkiem nie jest to juz zaawansowany faszyzm??? : )))

Last edited 2 lat temu by Zygfryd
Dario
Odpowiedź do  Zygfryd
2 lat temu

Polska jest niestety bezbronna I to gorzej niż paradoksalnie w 1939 roku. Wbrew propagandzie. Smutne ale prawdziwe.

Jurgen
Odpowiedź do  Zygfryd
2 lat temu

Wcale nie. Przyjdziecie razem z Otto i Hansem, super.
A te 14/88 to nic taka moda.

Jimmy
2 lat temu

Super inicjatywa!!!jakby pajączkowa tu była to byśmy mieli podobną sytuacje co sąsiedzi, a tak klub jest mądrze zarządzany. Pewnie będą jakieś wpadki, ale kurcze nie mamy przepłaconych giazdeczek. Mamy zespół mamy super trenera i co chwilę jakieś super inicjatywy.

Widzewtoya
Odpowiedź do  Jimmy
2 lat temu

Miss Spider przejadla wiekszosc budzetu…

noody
2 lat temu

cześć i chwała bohaterom!

ACAB
2 lat temu

Brawo! Narodowy, Narodowy Widzew Łódź!

Wszyscy na Marsz Niepodległości!

Michal
Odpowiedź do  ACAB
2 lat temu

Taki narodowy jesteś a ksywa acab czyli pierdolisz polska policję?

Margol
2 lat temu

A kiedy zapisy na pielgrzymkę ???

Roberto
Odpowiedź do  Margol
2 lat temu

W lipcu. Chcesz namiary?

Marcin
2 lat temu

Z historii naszego klubu: W Łodzi jednym z najstarszych robotniczych klubów sportowych było Robotnicze Towarzystwo Sportowe Widzew. Powstałe w 1910 roku Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego na Widzewie było jedną z pierwszych próbą budowy robotniczego ruchu sportowego w Polsce.  W momencie narodzin TMRF osada Widzew była już od kilku lat częścią Łodzi. W największych zakładach przemysłowych dzielnicy, w rodzaju fabryki włókienniczej Kunitzera, robotnicy zmuszani byli do pracy w niewolniczych warunkach. Nie mogły więc dziwić próby organizacji klasy robotniczej czynione przez partie socjalistyczne – również na polu sportu i kultury fizycznej. Wśród założycieli Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego znaleźli się więc aktywni i… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Marcin
hansen
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

no i co niby chcesz wykazać? Że polscy robotnicy pracujący dla żydowskich fabrykantów nie byli patriotami? Że dzisiaj kibice Widzewa nie powinni czcić odzyskania przez Polskę niepodległości ?

Patriota
2 lat temu

Wszyscy widzewiacy to Polacy. Różne miasta, jeden Naród. Niech żyje Polska!

22
0
Would love your thoughts, please comment.x