Widzew uczci rocznicę odzyskania niepodległości

5 listopada 2021, 21:00 | Autor:

11 listopada świętować będziemy sto trzecią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody tego wyjątkowego dnia włączy się również Widzew Łódź – czytamy na łamach widzew.com. Będą one miały miejsce już w trakcie spotkania z Miedzią Legnica.

Piłkarze pierwszej drużyny zagrają w biało-czerwonych opaskach, z kolei na trybunach „Serca Łodzi” pojawią się żołnierze z kilku jednostek wojskowych: 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, a także 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Oprócz tego, na kibiców gospodarzy czekać będzie dodatkowa niespodzianka.

Specjalne atrakcje przygotuje również Muzeum Widzewa. W niedzielę od godziny 10:00 w placówce będzie można posłuchać o widzewskich wątkach w historii odzyskania przez Polskę niepodległości, o których opowie dyrektor Tomasz Gawroński. Tydzień później nastąpi zaś otwarcie czasowej wystawy, która będzie poświęcona walkom niepodległościowym.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
22
0
Would love your thoughts, please comment.x