W. Łobodziński: „Chcemy zagrać odważnie”

6 listopada 2021, 21:00 | Autor:

Prawdziwym szlagierem będzie niedzielne spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Miedzią Legnica. Zmierzą się w nim przecież drużyny zajmujące pierwsze oraz drugie miejsce w tabeli I ligi, zaś stawką będzie pozycja lidera. Przed meczem głos zabrał opiekun zespołu z Dolnego Śląska, Wojciech Łobodziński. Co powiedział?

Były reprezentant Polski przyznał, że choć zdaje sobie sprawę z wagi tego pojedynku, na koniec do zdobycia będą jak zawsze tylko trzy punkty. „Gramy z uznaną marką, poza tym jest to spotkanie lidera z wiceliderem. Myślę, że ten mecz elektryzuje nie tylko kibiców w Legnicy i Łodzi, ale i w całej Polsce. Z tego co wiem stadion będzie pełny. Nie tylko pojawi się komplet kibiców, ale też trenerzy ekstraklasowych klubów i dziennikarze z całego kraju. Na pewno jest to mecz dużej wagi. Ale zdobyć można w nim tylko trzy punkty, nie więcej” – podkreślił trener.

Kilka dni temu Miedź straciła Michała Bednarskiego, którego czekają trzy miesiące przerwy. W tej rundzie na boisku go już nie zobaczymy. „Sytuacja jest trudna, ale nie tragiczna. Wydawało się, że Michał może mieć naprawdę bardzo ciężką kontuzję. Dalej jest ona poważna, ale nie aż tak jak się obawialiśmy. Wydaje się, że przerwa może być trzymiesięczna, a nie ośmiomiesięczna, czego się baliśmy. Michał ma poważną kontuzję, ale prawdopodobnie przed startem kolejnej rundy będzie do naszej dyspozycji” – stwierdził szkoleniowiec legniczan.

A jak trener Łobodziński ocenił swoich przeciwników? „Niesie ich publiczność i to widać. To na pewno zespół z charakterem i swoim stylem grania. Liczba zdobytych punktów i strzelonych goli pokazuje, że to na obecną chwilę lider i najmocniejszy zespół. Ale my się tego nie boimy. Już mecze z Arką, Podbeskidziem czy nawet z Koroną pokazały, że w tej lidze jesteśmy mocni. Dlatego liderów i faworytów się nie boimy” – czytamy w rozmowie na łamach miedzlegnica.eu.

Opiekun wicelidera I ligi wyraźnie zaznaczył, że ważne będzie podejście mentalne. Goście nie mogą się bać widzewiaków, tylko realizować swój własny plan na ten mecz. „Mamy pomysł na to spotkanie i jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie. Ten mecz musimy rozegrać też w głowie. Nie możemy się niczego obawiać. Chcemy zagrać odważnie” – wyjawił na zakończenie.

Foto: Bartłomiej Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x