Koszykówka: Widzewianki na czele tabeli!

7 listopada 2021, 08:36 | Autor:

Fantastyczny początek sezonu w wykonaniu koszykarek Widzewa Łódź wciąż trwa! Po pięciu zwycięstwach odniesionych w październiku, listopad podopieczne Anny Chodery zainaugurowały w równie wyśmienitym stylu, pokonując na wyjeździe RMKS Rybnik 79:61, a dzięki wpadce MUKS Poznań zostały także liderkami tabeli!

Sobotnie starcie zaczęło się od trójki Eweliny Najduch, jednak później sprawy w swoje ręce wzięła Ewelina Gala, która dwoma celnymi rzutami dała przyjezdnym prowadzenie. Niestety, w kolejnych fragmentach nieco lepiej spisywały się rybniczanki, dzięki czemu po niespełna sześciu minutach to one wygrywały 11:5. I znów do głosu doszła Gala, tym razem trafiając z dystansu. Jej wyczyn po chwili powtórzyła Wiktoria Stępień, a kilka wykorzystanych rzutów osobistych dało czerwono-biało-czerwonym wynik 16:15. Kwarta zakończyła się udaną próbą za trzy Anny Kudelskiej – po niej widzewianki znalazły się na skromnym prowadzeniu 22:19.

W drugiej części przewaga podopiecznych trener Chodery stopniowo zaczęła rosnąć. Swój udział w meczu podkreśliły też trzy młode zawodniczki: Małgorzata Chojnacka, Oliwia Janicka i Nikola Tomasik. Wszystkie po razie trafiły do kosza, a ta ostatnia wykorzystała również dwa rzuty osobiste. Pierwsze skrzypce w łódzkiej ekipie wciąż odgrywała jednak Gala. Reprezentantka Polski nękała przeciwniczki nie tylko w ofensywie, ale również w obronie, regularnie zbierając piłki. Później do głosu doszła też Natalia Gzinka – skrzydłowa najpierw zdobyła cztery punkty, a kwartę zakończyła blokiem. Po dwudziestu minutach było więc 44:29.

Po zmianie stron rybniczanki podjęły próbę powrotu – dzięki nieskuteczności przyjezdnych zmniejszyły stratę do zaledwie sześciu „oczek”, jednak w ostatnich trzech minutach do głosu doszła Kudelska. W krótkim czasie widzewianka wykorzystała trzy rzuty osobiste i trafiła trójkę, dzięki czemu przewaga znów urosła do dwucyfrowych wartości. Po przechwycie Tomasik kolejne punkty zdobyła jeszcze Janicka, ale ostatnie słowo w tej części należało do RMKS – przed końcem lay-upem popisała się Najduch i gospodynie przegrywały tylko 46:56.

Wydawało się, że koszykarki z Rybnika powalczą, ale podopieczne trener Chodery szybko rozwiały ich marzenia. W ciągu kilkudziesięciu sekund po trójce trafiły Kudelska i Gala, a ta druga poprawiła kolejnymi czterema punktami. Prowadzenie urosło do stanu 69:50 i stało się jasne, że nic się tu już nie wydarzy, zwłaszcza że jeszcze dwa razy trzy rzuciła Kudelska. W ostatnich minutach na placu pojawiły się już rezerwowe, w tym debiutująca Otylia Pawlak, które dociągnęły zwycięstwo do końca. Czerwono-biało-czerwone wygrały 79:61, awansowały na pierwsze miejsce w tabeli grupy B I ligi. Za tydzień podejmą zaś zespół Lidera Swarzędz.

RMKS Rybnik – Widzew Łódź 61:79 (19:22, 10:22, 17:12, 15:23)