Stal – Widzew (składy)

17 września 2022, 11:06 | Autor:

Poznaliśmy już wyjściowe zestawienia drużyn Stali i Widzewa na dzisiejsze spotkanie 10. kolejki Ekstraklasy. Wbrew zasadzie, że zwycięskiego składu się nie zmienia, trener Janusz Niedźwiedź dokonał korekt.

Po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty będziemy oglądali Mato Milosa, który zastąpi na lewym wahadle kontuzjowanego Fabio Nunesa. Oprócz tego szkoleniowiec łodzian postawił od początku na Pawła Zielińskiego zamiast Karola Danielaka. W kadrze meczowej jest też wracający po kontuzji Bartłomiej Pawłowski.

Składy na mecz:

Stal:
Mrozek – Kaspierkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański, Wlazło, Domański, Gerbowski, Getinger – Lebedyński, Hamulić

Rezerwowi: Dudek – Leandro, Ratajczyk, Wyparło, Vastsuk, Kruk, Poreba, Żyra, Barauskas

Ravas – Stępiński, Szota, Kreuzriegler – Zieliński, Hanousek, Kun, Milos – Zjawiński, Letniowski – Sanchez

Rezerwowi: Litwinienko – Czorbadżijski, Danielak, Dębiński, Lipski, Pawłowski, Normann Hansen, Dawid, Sypek

16 komentarzy
Matieusz

Danielak lekka kontuzja?

Piotr B.

Niedźwiadek na pewno wie co robi ale Zieliński w miejsce Danielaka budzi obawy,..

Wygrać ten mecz i przez dwa tygodnie przygotowania do meczu w dobrych nastrojach.

skorupiak

Dębiński, Dawid i Sypek na ławce? Dlaczego trener ich dzisiaj oszczędza? Czorba też na ławce? Co jest grane? Na szczęście mamy dobrych zmienników i wygramy dzisiaj 3 do zera.

Łukasz
Odpowiedź do  skorupiak

Trochę ci łyso co ?

skorupiak
Odpowiedź do  Łukasz

Nie bardzo bo jestem Widzewiakiem. Kibicowanie jest dla fanu a nie dla biczowania się Łukaszu.

AndrzeJ

Stal to jest idealny zespół do tego że y zdobyć z nimi punkt na wyjeździe, a może się uda więcej. Z kandydatami do spadku musimy skutecznie walczyć o punkty

KTOŚ

ZIELIŃSKI ??? a gdzie DANIELAK – tu trzeba wyjść PODSTAWOWYM składem, a nie dawać kolejną – powtórzę kolejną szansę zawodnikowi który w 1-lidze był TYLKO rezerwowym.
NIEDZWIEDZIU obyś tego nie żałował…

Mike nieżelazny

Karol i Bartek dadzą ogień jak wejdą na podmeczonego przeciwnika. Dziś tylko zwycięstwo.

Adam

Nie wiem czym zawinił Danielak, który ostatnio nie schodził poniżej przyzwoitego poziomu.

Dawid

Danielak dawał Nam więcej możliwości w ataku niż daje Zieliński,to samo na lewym wahadle w sumie do przewidzenia było wystawienie Milosa,choć myślę,że i Kun by sobie tam poradził,bo jest bardzo uniwersalny i ruchliwy,jak też zgresywny w odbiorze,a również dałby nam więcej możliwości w ofensywie.Najważniejsze to by wyjść z wiarą,że ten mecz można wygrać,czego zabrakło mi w meczu z Lechem,tak za bardzo zagraliśmy bojaźliwie i cofnięci.No cóż liczę,że trener w drugiej połowie może postawi bardziej na ofensywę wstawiając Danielaka i Pawłowskiego.Martwi brak na ławce nawet Shehu,który jest już po kontuzjii wrócił do pełnego treningu.Choć z drugiej strony cieszy obecność naszych młodzieżowców.Do… Czytaj więcej »

Drozd33

Dobrze ze wrócił Pawłowski, ogólnie ławka rezerwowych tragiczna, może pomóc coś Danielak, Lipski, a reszta to bez obrazy „pionki”. Dużo dziś będzie zależało od obronców i Ravasa. Obstawiam 1:1 po bramce Sancheza. Największa szkoda, ze kontuzjowani są ci co byli w gazie Terpiłowski, Żyro, Nunes, Pawłowski. Nie pamiętam sezonu gdzie po 9 kolejkach – strata miedzy 5 zespołem a 16 była 4 pkt. dobrze ze jest przerwa na reprezentacje to chłopaki się trochę podkurują

SiadamKucam

Szota, Kreuzriegler, Zieliński, Milos, Kun… Do tego niepewni w defensywie Hanousek z Letniowskim. Może być ciężko…

Zenek

Pierwsze 20 minut gry i Stal ma 6 rzut rożny….

skorupiak

Ja wpuściłbym 3 zawodników w przerwie. Danielak, Pawłowski, Hansen. Do zmiany Zjawiński, Hanousek, Zieliński. Letniowski do środka za nim Kun. Danielak na prawe wahadło, Hansen z Pawłowski za Sanchezem. Czy trener wstrząśnie zespołem w przerwie i pchnie go do zwycięstwa? Odpowiedź za około godzinę.