Awans Polaków mimo wysokiej porażki, Pięczek bez gry

20 listopada 2018, 15:51 | Autor:

Wysoką porażką zakończyła się pierwsza część eliminacji do mistrzostw Europy U-19 dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni ulegli Serbom aż 1:4, jednak mimo to awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach, Marcel Pięczek przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Dariusza Gęsiora. Już w 9. minucie stracili oni bramkę, w dodatku po samobójczym trafieniu Jakuba Kiwiora. Biało-czerwoni ruszyli do ataku i mieli kilka dogodnych szans, by pokonać Milosa Gordicia. Udało się po w 25. minucie, jednak na listę strzelców nie wpisał się żaden z reprezentantów Polski, bo… znów padł „samobój”! Tym razem pechowcem okazał się Vanja Zvekanov. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie zespół z Bałkanów wrócił na prowadzenie, gdy piłkę do siatki skierował utalentowany Dusan Vlahović, na co dzień gracz Fiorentiny.

Drugą część gry Serbia zaczęła od zdemolowania swoich rywali. Najpierw Nikola Terzić, a po chwili ponownie Vlahović, doprowadzili do wyniku 4:1. Taki rezultat wcale ich jednak nie zadowalał i wciąż atakowali. Kadrowiczom trenera Gęsiora udało się na szczęście przetrwać tę nawałnicę i w kolejnych minutach uspokoili przebieg spotkania. Finalnie, żadnej ze stron nie udało się już pokonać bramkarza przeciwników i spotkanie zakończyło się trzybramkowym zwycięstwem serbskiej kadry.

Marcel Pięczek po raz trzeci z rzędu przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych i ze zgrupowania reprezentacji wróci bez choćby minuty w biało-czerwonych barwach. Mimo wysokiej porażki, dzięki korzystnemu wynikowi w starciu Kazachstanu Irlandią Północną, reprezentacja Polski awansowała z drugiego miejsca do decydującej fazy eliminacji. Ta odbędzie się w marcu.

Polska U-19 – Serbia U-19 1:4 (1:2)
25′ (s) Zvekanov – 9′ (s) Kiwior, 36′, 52′ Vlahović, 49′ Terzić