Banaszak z golem w sparingu, uraz Stefaniaka

14 lutego 2020, 16:07 | Autor:

Kolejne występy w zimowych grach kontrolnych mają za sobą wypożyczeni z Widzewa piłkarze. Najlepiej wypadł Przemysław Banaszak, który w starciu z Legionovią Legionowo wpisał się na listę strzelców. Kontuzji doznał za to Marcel Stefaniak.

Występujący w Górnika Łęczna napastnik strzelił gola w 14. minucie zremisowanego starcia z legionowianami. Banaszak grał przez 65 minut, gdy zmienił go najnowszy nabytek zespołu z LubelszczyznyBartosz Śpiączka. Wcześniej 22-latek zaliczył też jedną połowę w pojedynku ze Stalą Stalowa Wola.

Trzy razy na boisku zameldował się Michael Ameyaw. Młody skrzydłowy zanotował 45 minut w spotkaniu z Bałtykiem Gdynia oraz po 74 minuty w potyczkach z Radunią Stężyca Wartą Poznań. W tym pierwszym meczu w barwach rywali nie wystąpił za to Marcel Stefaniak, który zmaga się z urazem i musi pauzować.

Wciąż bardzo dobrze radzi sobie Mikołaj Gibas. Obrońca dwukrotnie pomógł Unii Janikowo w zachowaniu czystego konta – najpierw w pojedynku z Dębem Barcin, a później z rezerwami Lecha Poznań. Piłkarz grał też w zremisowanym 1:1 starciu z Victorią Września. Łącznie spędził na murawie 235 minut.

Jeden sparingowy występ zaliczył również Kacper Pipczyński, który grał w drugiej połowie spotkania Jutrzenki Warta LZS Brąszewice.