Bardzo ważna wygrana juniorów Widzewa

9 listopada 2019, 18:21 | Autor:

Bardzo ważne zwycięstwo zapisali na swoim koncie juniorzy Widzewa! Piłkarze z rocznika 2001 wygrali na wyjeździe z AKS SMS Łódź 3:2 i są o krok od zapewnienia sobie awansu do Ligi Makroregionalnej U-19!

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego Macieja Sobocińskiego rozpoczęli spotkanie z liderem tabeli bardzo ofensywnie i już w jednej z pierwszych akcji dało im to bramkę! Lewą stroną przedarł się Wiktor Dunajski i wyłożył piłkę do Jakuba Szlaskiego, który bez trudu pokonał golkipera rywali! Widzewiacy bardzo szybko mogli podwyższyć na 2:0, ale dobrej okazji nie wykorzystał Mateusz Malec.

Niestety, sprawdziło się powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, bo SMS po kwadransie wyrównał za sprawą Filipa Krupy. Od tego momentu to gospodarze przejęli inicjatywę, ale świetnie dysponowany był stojący między słupkami przyjezdnych Aleksander Wojda. Bramkarz spisał się fantastycznie zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy, gdy w bardzo krótkim czasie obronił trzy groźne uderzenia rywali!

Po zmianie stron to wciąż piłkarze z ul. Milionowej przeważali i już 48. minucie wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Dominik Grądzik. Gra toczyła się niemal przez cały czas na połowie Widzewa, choć podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Sobocińskiego mieli dobrą okazję po kontrze, gdy sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Szlaski.

Wydawało się, że SMS bez trudu dowiezie zwycięstwo, ale w 77. minucie kompletnie niespodziewany cios zadali widzewiacy! Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jakub Rzepecki, a piłka wpadła za kołnierz źle ustawionego Karola Miczołka. Na tym jednak goście nie poprzestali! Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry ponownie wyszli z kontratakiem, który na zwycięską bramkę zamienił Szlaski!

Ostatecznie Widzew wygrał 3:2 i zmniejszył stratę do liderującego SMS do dwóch punktów. Co jednak ważniejsze, powiększył przewagę nad trzecim (mającym o jeden rozegrany mecz mniej) ŁKS do pięciu „oczek”. Jeżeli w ostatniej kolejce gracze z al. Piłsudskiego co najmniej zremisują na własnym boisku z Wartą Sieradz, to zapewnią sobie awans do Ligi Makroregionalnej U-19!

W rozgrywkach tych biorą udział po dwie najlepsze drużyny z lig wojewódzkich, są one też bezpośrednim zapleczem Centralnej Ligi Juniorów. W przypadku awansu, łodzianie rywalizować będą z zespołami z MazowszaPodlasia, a także Warmii Mazur.

U-19: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:3 (1:1)
15′ Krupa, 48′ Grądzik – 3′, 90′ Szlaski, 77′ Rzepecki