Bez rozstrzygnięcia w meczu na szczycie

9 listopada 2019, 15:01 | Autor:

Przed momentem zakończył się najciekawszy mecz siedemnastej serii gier w II lidze. GKS Katowice zremisował w nim na wyjeździe z Resovią 2:2. Rzeszowianie gola na wagę jednego punktu zdobyli w doliczonym czasie gry!

Od samego początku spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie. Swoje okazje miała Resovia, ale pierwszego gola zdobył GKS. W 9. minucie dogrania z lewej strony boiska nie przeciął Sebastian Zalepa, a do piłki dopadł Dawid Rogalski, który płaskim uderzeniem pokonał Wojciecha Daniela. Rzeszowianie błyskawicznie próbowali odpowiedzieć, lecz strzał z dystansu Adriana Dziubińskiego był minimalnie niecelny.

Drugi cios zadali jednak katowiczanie. W 24. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Błąd, a futbolówkę do siatki wpakował Radek Dejmek. Gospodarze nie odpuszczali i starali się zdobyć kontaktowego gola – najpierw w słupek trafił Serhij Krykun, po chwili próbował też Daniel Świderski. W końcówce pierwszej połowy bliski podwyższenia na 3:0 był GKS, lecz sędzia nie uznał gola Macieja Stefanowicza, dopatrując się pozycji spalonej.

W przeciwieństwie do pierwszej połowy, w drugiej to Resovia przeważała. Tuż po zmianie stron gracze z Podkarpacia mogli wrócić do meczu, ale strzał głową Zalepy obił tylko poprzeczkę. Chwilę później było już jednak 1:2! Błąd sfaulował w polu karnym jednego z rzeszowian, a jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Radulj.

W końcówce gospodarze wciąż napierali, ale dobrze radziła sobie defensywa katowiczan. Wydawało się, że żadna bramka w tym meczu już nie padnie, jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry kolejny rzut karny otrzymała Resovia! Pewnym egzekutorem ponownie okazał się Radulj, który dał rzeszowianom utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli.

W drugim zakończonym już dziś meczu Błękitni Stargard zremisowali z rezerwami Lecha Poznań 2:2, choć przez długi czas prowadzili 2:0.

Mecze 17. kolejki II ligi:

sobota, 9 listopada

Błękitni Stargard – Lech II Poznań 2:2 (Kurbiel, Fadecki – Kaczmarek, Letniowski)
Resovia – GKS Katowice 2:2 (Radulj x2 – Rogalski, Dejmek)
Skra Częstochowa – Stal Rzeszów, godz. 13:30
Bytovia Bytów – Górnik Polkowice, godz. 16:00
Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola, godz. 16:30
Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo, godz. 17:00
Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków, godz. 18:00