Bożidar Czorbadżijski piłkarzem Widzewa!

24 czerwca 2022, 09:52 | Autor:

Czwarty zawodnik tego lata dołączył dzisiaj do Widzewa Łódź! Jak poinformowała oficjalna witryna klubowa widzew.com, nowym piłkarzem beniaminka Ekstraklasy został Bożidar Czorbadżijski. Reprezentant Bułgarii podpisał kontrakt, który ważny będzie przez najbliższe dwa lata, lecz zawiera też opcję przedłużenia o kolejny rok.

Czorbadżijski urodził się w 1995 roku w Sofii i od młodych lat reprezentował barwy CSKA. W pierwszej drużynie zadebiutował jeszcze jako junior, w ostatniej kolejce sezonu 2012/2013. Później ogrywał się jednak wyłącznie w rezerwach, a na dobre do składu wprowadził się latem 2015 roku, kiedy zespół, z powodu problemów z licencją, wylądował w trzeciej lidze. Obrońca został jego podstawowym graczem i sięgnął po Puchar Bułgarii. Po powrocie na najwyższy szczebel, piłkarz nie stracił miejsca w wyjściowej jedenastce – łącznie, w ciągu ponad czterech sezonów, zagrał sto szesnaście razy, zdobył osiem bramek oraz cztery tytuły wicemistrza kraju.

W połowie 2019 roku, Bułgar zdecydował się opuścić kraj i przenieść do Rumunii – został wypożyczony do stołecznego FCSB. Nie był to natomiast udany ruch, gdyż przez jedną rundę pojawił się na boisku tylko trzykrotnie (choć zdobył także Puchar Rumunii). Później, na kilka miesięcy wrócił do CSKA, żeby jesienią 2020 roku trafić do Polski – do Stali Mielec. Szybko wywalczył miejsce w składzie i stał się ważnym ogniwem ekipy z Podkarpacia, której pomógł w utrzymaniu w Ekstraklasie. W drugim sezonie częściej pojawiał się z ławki, jednak łącznie, przez dwa lata w klubie, rozegrał czterdzieści dwa ligowe mecze, strzelił również jednego gola.

Czorbadżijski ma na koncie jedenaście meczów w reprezentacji Bułgarii – zadebiutował w niej w 2016 roku, w meczu z Luksemburgiem. Przez dwa lata był regularnie powoływany do kadry, jednak później na dość długo musiał się z nią pożegnać. Powrócił niedawno – otrzymał zaproszenie na czerwcowe starcia Ligi Narodów, z których zagrał w dwóch, z Gibraltarem i Gruzją. Z Widzewem podpisał dwuletni kontrakt, który zawiera też opcję przedłużenia o rok.

Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x