B. Czorbadżijski: „Widzew ma niesamowitą historię”

24 czerwca 2022, 10:50 | Autor:

Nowym zawodnikiem Widzewa Łódź został dziś Bożidar Czorbażijski. Pochodzący z Bułgarii obrońca podpisał kontrakt, który ważny będzie przez kolejne dwa sezony, ale ma opcję przedłużenia o następny rok. Na łamach oficjalnej witryny klubowej widzew.com pojawiła się także pierwsza rozmowa z tym piłkarzem. O czym mówił?

Defensor zdradził, dlaczego postanowił przenieść się na al. Piłsudskiego. „Ważne są dla mnie trzy rzeczy, czyli: projekt sportowy, historia i kibice. Widzew spełnia każdy z nich. Ten klub ma niesamowitą historię, podoba mi się wizja projektu, jaka jest tutaj realizowana, a w ostatnich tygodniach widziałem w internecie wiele filmów z udziałem kibiców Widzewa i wiem, że są wyjątkowi. Właśnie dlatego zdecydowałem się na przeprowadzkę do Łodzi” – powiedział gracz.

Czorbadżijski ma za sobą dwa lata w Ekstraklasie, w Stali Mielec. Jak ocenia ligę? „Mogę powiedzieć, że jest tam dużo bezpośredniego futbolu, ale brakuje także trochę koncentracji na posiadaniu piłki. Drużyny często grają z kontrataków, zakładają wysoki pressing. W meczach pada sporo bramek. Rzadko zdarza się sytuacja, że jakieś spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Oznacza to, że w Polsce drużyny grają otwarty futbol, co ja zresztą lubię” – czytamy.

Bułgar imponuje przede wszystkim wzrostem. A jakie są jego inne atuty? „Przede wszystkim komunikacja na boisku. Podczas meczów staram się dużo rozmawiać z kolegami z drużyny, udzielać im porad, podpowiadać. Jestem też dosyć agresywnym zawodnikiem. Wykonuję dużo wślizgów, lubię grę w powietrzu i bardzo często wchodzę w kontakt z napastnikami. Staram się motywować swoich kolegów z drużyny, mogę określić się typem motywatora” – dodał obrońca.

Pełną treść rozmowy z Bożidarem Czorbadżijskim znaleźć można TUTAJ.

Foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x