CLJ U-17: Wyjazdowy punkt widzewiaków

14 września 2021, 08:30 | Autor:

Wczesnym sobotnim popołudniem kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrali juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka byli bliscy odniesienia wyjazdowego zwycięstwa nad Ząbkovią Ząbki, jednak po bramce straconej w samej końcówce spotkania musieli zadowolić się tylko remisem 1:1.

Widzewiacy przystąpili do tego starcia w bardzo podobnym składzie jak tydzień wcześniej, gdy wygrali z Jagiellonią Białystok. Jedyne zmiany zaszły między słupkami, gdzie Jakuba Świątnickiego zastąpił Antoni Brzózka, a także na lewej stronie defensywy – tam zamiast zawieszonego za czerwoną kartkę Kacpra Wiernika wystąpił Hubert Rosiński. Od samego początku to goście mieli przewagę i utrzymywali się przy piłce, zaś ich rywale skupiali się na obronie. W 25. minucie łodzianie wyszli na prowadzenie – golkipera pokonał Adrian Filipiak!

Choć sytuacji było więcej, do przerwy żadna bramka już nie padła i czerwono-biało-czerwoni wygrywali bardzo skromnie. Tuż po zmianie stron z boiska wyleciał niestety Łukasz Plichta, który napomniany został przez sędziego po raz drugi tego dnia. Pomimo gry w osłabieniu, to Widzew wciąż spisywał się lepiej, ale nie był w stanie tego przełożyć na kolejnego gola. I gdy wydawało się, że dowiezie zwycięstwo do samego końca, chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra wszystko się zemściło, a jeden punkt Ząbkovii zagwarantował Bartosz Kowalewski.

Mimo że przyjezdni wypuścili wygraną z rąk, trener Jonczyk był zadowolony z ich postawy w tym pojedynku, zwłaszcza z umiejętności zdominowania przeciwnika w kolejnym meczu z rzędu. Po czterech kolejkach CLJ U-17 łódzka drużyna ma na swoim koncie siedem punktów i w tabeli zajmuje czwarte miejsce. Już w tę sobotę zagra u siebie z MKS Polonią Warszawa.

CLJ U-17: Ząbkovia Ząbki – Widzew Łódź 1:1 (0:1)
90′ Kowalewski – 25′ Filipiak