Dawid doczekał się debiutu

28 maja 2023, 16:10 | Autor:

Choć sobotni mecz z Koroną Kielce przyniósł kolejne bolesne doświadczenia, był to wyjątkowy dzień dla Ignacego Dawida. Wychowanek klubowej akademii dostał okazję debiutu w pierwszej drużynie Widzewa.

Urodzony w 2003 roku Dawid już kilka lat temu okrzyknięty został wielkim talentem. Uwagę zwróciła na niego Legia Warszawa, skutecznie kusząc przeprowadzką do stolicy. Pomocnik spędził w niej cztery pełne sezony, ale nie przebił się do pierwszego zespołu. Grywał co najwyżej w rezerwach, dlatego w trakcie rozgrywek 2021/2022 wrócił na Piłsudskiego. We wrześniu ubiegłego roku został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy.

20-latek ocierał się o „jedynkę” Widzewa, ale dopiero pod koniec sezonu zyskał zaufanie ze strony Janusza Niedźwiedzia. Zadebiutować miał już w Radomiu, ale dwie wymuszone zmiany, spowodowane problemami zdrowotnymi, sprawiły, że młodzieżowiec musiał obejść się smakiem. Premierowego występu doczekał się w minioną sobotę, gdy w 78. minucie zmienił Ernesta Terpiłowskiego.

Gratulujemy debiutu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój piłkarski! Ignacy Dawid ma ważną umowę z klubem do 30 czerwca 2024 roku, więc niewykluczone, że w przyszłym sezonie nadal będzie znajdował się w kadrze pierwszej drużyny.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x