Urodziny Marka Koniarka

29 maja 2023, 09:07 | Autor:

Swoje święto obchodzi dziś legendarny napastnik Widzewa. 61 lat kończy Marek Koniarek, autor największej liczby bramek dla łodzian na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Z tej okazji życzymy mu dużo zdrowia i codziennego uśmiechu.

Koniarek urodził się 29 maja 1962 roku w Katowicach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Siemianowiczance Siemianowice Śląskie oraz Instalu 22 Katowice. Jego pierwszym dużym klubem były Szombierki Bytom, do których trafił w trakcie sezonu 1981/1982. Następnie przeniósł się do GKS Katowice, stając się jedną z jego ikon. W 1986 sięgnął z tą drużyną po Puchar Polski, a po udanym okresie zapracował na transfer do niemieckiego Rot-Weiss Essen. Pierwszy zagraniczny wyjazd nie udał się jednak Koniarkowi. Wrócił do kraju po dwóch latach, tym razem zasilając szeregi Zagłębia Sosnowiec.

Pół roku później napastnik został sprowadzony przez Widzew. Rozkręcał się powoli, by w sezonie 1992/1993 strzelić dla czerwono-biało-czerwonych aż 23 gole. To dało mu drugi wyjazd na zachód, tym razem do Austrii. Ta przygoda także okazała się średnio pozytywna, dlatego „Koniar” wrócił do Łodzi. W rodzimej Ekstraklasie znowu odżył. Sezon 1995/1996 przyniósł mu pierwszy w karierze tytuł mistrzowski, a jednocześnie jedyny tytuł króla strzelców. Napastnik zdobył koronę trafiając do siatki 29 razy. Rok później zespół Franciszka Smudy obronił pierwsze miejsce, choć wkład solenizanta był niewielki. Zagrał cztery razy i zdobył tylko jednego gola. Zimą znów wyjechał zagranicę, w myśl przysłowia: „do trzech razy sztuka”, ale znów było kiepsko.

Po kolejnym powrocie Koniarek spędził jeszcze pół roku w Wiśle Kraków, po czym ponownie występował w GKS-ie. Już bez większych sukcesów. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został trenerem. Zdarzyło mu się usiąść nawet na ławce Widzewa, na przełomie XX i XXI wieku. Ostatnio pracował w katowickim Rozwoju.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
18
0
Would love your thoughts, please comment.x