Widzew ogłosił decyzje kadrowe. Ośmiu graczy na wylocie!

28 maja 2023, 14:37 | Autor:

Ośmiu piłkarzy odejdzie z Widzewa. Jak poinformowała oficjalna witryna, sztab szkoleniowy podjął decyzję co do przyszłości zawodników, którym 30 czerwca wygasają kontrakty. Z kim nie będą one przedłużone?

Na czarnej liście znaleźli się niemal wszyscy gracze, których umowy dobiegają końca. Od zimy skreśleni są już Wasyl Łytwynenko oraz Patryk Lipski, a teraz dołączą do nich kolejni. Przy Piłsudskiego nie będziemy dłużej oglądać Jakuba Wrąbla i Martina Kreuzrieglera. W kadrze nie znajdzie się także miejsce dla przebywających na wypożyczeniach do innych klubów: Mateusza Ludwikowskiego, Radosława Gołębiowskiego oraz Bartosza Guzdka. Nie zostanie także dokonany transfer definitywny Łukasza Zjawińskiego.

Można się domyślać, że nie wszystkie decyzje były łatwe. Największymi przegranymi są z pewnością Kreuzriegler i Wrąbel. Austriak bardzo dobrze prezentował się jesienią, ale w trakcie przygotowań do drugiej części sezonu doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu osiągnięcie optymalnej formy. Mimo to w miarę regularnie pojawiał się na murawie, choć głównie jako zmiennik. Z kolei „Wrąbi” był jedną z najważniejszych postaci drużyny w poprzednim sezonie, zostając nawet wybrany najlepszy bramkarzem w I lidze. Po poważnej kontuzji pauzował ponad rok, a w międzyczasie mocną pozycję w zespole wywalczył sobie Henrich Ravas. Pozostałe nazwiska nie zaskakują.

Co ciekawe, w gronie rozstających się z klubem widzewiaków nie znaleźli się Filip Zawadzki i Paweł Zieliński. Obu tym zawodnikom także kończą się kontrakty, ale można wyciągnąć wniosek, że będą one przedłużone. W przypadku Zawadzkiego wystarczy skorzystać z klauzuli wydłużającej współpracę o kolejny rok. Z Zielińskim trwają rozmowy nt. warunków jego pozostania w Łodzi.

Jak na razie poznaliśmy tylko jedno nazwisko piłkarza, który dołączy do zespołu. Chodzi o 20-letniego bramkarza Jana Krzywańskiego, który będzie zmiennikiem Ravasa. Decyzje kadrowe Janusza Niedźwiedzia sprawiają, że drużynę będą musieli wzmocnić także jeden lub dwóch środkowych obrońców, prawy wahadłowy, środkowy pomocnik, „dziesiątka” oraz jeden lub dwóch napastników. Wśród nowych twarzy będą musieli znaleźć się zawodnicy ze statusem młodzieżowca. Co najmniej dwóch lub nawet trzech. Wiemy bowiem, że przepisy w sezonie 2023/2024 będą identyczne, a w RTS nie ma obecnie graczy spełniających te warunki.

Przy Piłsudskiego zapowiada się więc bardzo gorące lato. Pozostaje trzymać kciuki, by na rynku transferowym udało się zrealizować wszystkie cele, a odchodzącym piłkarzom podziękować za reprezentowanie czerwono-biało-czerwonych barw.

Lista piłkarzy odchodzących z Widzewa:

1. Radosław Gołębiowski
2. Bartosz Guzdek
3. Martin Kreuzriegler
4. Patryk Lipski
5. Mateusz Ludwikowski
6. Wasyl Łytwynenko
7. Jakub Wrąbel
8. Łukasz Zjawiński

Subskrybuj
Powiadom o
189 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
189
0
Would love your thoughts, please comment.x