Na środowej sesji RM pieniądze na boiska Widzewa

29 maja 2023, 16:46 | Autor:

Przyspiesza temat poprawy widzewskiej infrastruktury. Już w najbliższą środę, na sesji Rady Miasta ma dojść do podjęcia uchwały o zabezpieczeniu środków publicznych na ten cel – poinformował radny Rafał Markwant.

Widzew w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji złożył jakiś czas temu wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji w boiska w ramach programu wspierającego kluby Ekstraklasy o nazwie Program Wsparcia Mistrzów. W marcu dowiedzieliśmy się, że łódzka prośba została rozpatrzona pozytywnie i Miasto otrzyma blisko sześć milionów złotych. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ już dwa miesiące temu.

Niestety, od tamtego czasu niewiele się w tej sprawie działo. Aż do teraz! Jak napisał na swoim koncie na Twitterze radny Markwant, na zaplanowanej na 31 maja sesji Rady Miasta ma pojawić się punkt obrad, poświęcony właśnie kwestii wspomnianej dotacji. Zdaniem Markwanta, zostaną zabezpieczone środki publiczne na wkład własny inwestycji. Kwota nie została na razie podana. Reszta ma pochodzić z ministerstwa.

Za zgromadzone pieniądze remontowi mają zostać poddane dwa boiska znajdujące się w ośrodku treningowym na Łodziance. Oprócz tego powstanie trzecia, pełnowymiarowa, podgrzewana naturalna płyta, która zostanie zlokalizowana w sąsiedztwie stadionu przy Piłsudskiego. Będzie to pierwsze tego typu boisko w mieście, dzięki czemu z chwilą jego oddania skończą się problemy szkoleniowe pierwszej drużyny Widzewa.

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
39
0
Would love your thoughts, please comment.x