Podsumowanie 33. kolejki IV ligi

29 maja 2023, 11:11 | Autor:

Za nami 33. kolejka w IV lidze! Pozycję lidera utrzymali piłkarze rezerw Widzewa, choć wciąż muszą mieć się na baczności, gdyż trzy punkty zdobył również drugi w tabeli GKS Bełchatów. Zwycięstwem cieszyli się również piłkarze Zjednoczonych Stryków, którzy oficjalnie zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach.

W dobrych nastrojach miniony weekend zakończyli piłkarze AKS SMS Łódź. Drużyna z ul. Milionowej wygrała u siebie z Borutą Zgierz 4:1 i awansowała na czwartą pozycję w lidze. Z oficjalnego utrzymania w lidze mogą się cieszyć piłkarze Zjednoczonych Stryków, którzy wygrali na wyjeździe ze Zrywem Wygoda, który również walczy o ligowy byt, choć jest w znacznie cięższej sytuacji. Z kiepskim efektem walczyli o utrzymanie z kolei reprezentanci Włókniarza Zelów. Tym razem silniejszy okazał się KS Kutno, który pokonał zelowian aż 5:0.

Duży zawód towarzyszył z pewnością kibicom Sokoła Aleksandrów Łódzki. Ósma drużyna ligi bezbramkowo zremisowała ze Stalą Niewiadów 0:0. Dla Stali to pierwszy punkt od 9 spotkań. O awansie w dalszym ciągu myślą w Bełchatowie. GKS pewnie zainkasował komplet punktów, wygrywając na wyjeździe z Ceramiką Opoczno aż 5:0. Jeszcze wyższe zwycięstwo zaliczyli w sobotę piłkarze RKS Radomsko. W roli ofiary wystąpiła jedenastka WKS 1957 Wieluń, która straciła aż 8 bramek, nie strzelając żadnej. Dla wielunian sytuacja w lidze jest już coraz trudniejsza, bowiem strata do bezpiecznej strefy wynosi już 4 oczka.

O godz. 18:00 w Sulejowie rezerwy Widzewa stanęły w szranki ze Skalnikiem Sulejów. Podopieczni Patryka Czubaka po niełatwym meczu wygrali na wyjeździe 2:1, utrzymali pozycję lidera IV ligi i są na dobrej drodze do awansu. Ostatnie dwa spotkania odbyły się w niedzielę i zdecydowanie nie można było narzekać na brak emocji. Prawdziwy thriller odbył się w Buczku. Orkan do 90 minuty remisował z Polonią 2:2, a spotkanie finalnie skończyło się rezultatem 3:3 po bramce gospodarzy w czwartej minucie doliczonego czasu. Taki sam wynik padł w Zduńskiej Woli, gdzie Pogoń w ostatnich minutach meczu uratowała remis w 90. minucie.

Mecze 33. kolejki IV ligi:

sobota, 27 maja

AKS SMS Łódź – Boruta Zgierz 4:1 (Murashko, Pietrasiak, Związek, Palasz – Sujecki)
Zryw Wygoda – Zjednoczeni Stryków 1:3 (B. Wojciechowski –  Młynarczyk x2, Maschera)
KS Kutno – Włókniarz Zelów 5:0 (Kacela x2, Ostrowski, Głowiński, Dąbrowski)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Stal Niewiadów 0:0
Ceramika Opoczno – GKS Bełchatów 0:5 (Bartosiak x3, Zdybowicz, Warnecki)
RKS Radomsko – WKS 1957 Wieluń 8:0 (Gołda x3, Machaj x2, Molis x2, Flaszka)
Skalnik Sulejów – Widzew II Łódź 1:2 (Szlaski – Kempski, Cybulski)

niedziela, 28 maja

Orkan Buczek – Polonia Piotrków Trybunalski 3:3 (Cukiernik x2, Matuszczyk – Malicki x2, Jakubiak)
Pogoń Zduńska Wola – Jutrzenka Drzewce 3:3 (Papież, Budka, Rakowski – Kacperski, Dominiak, Kopa)