Futsal: Widzewiacy wciąż w gazie!

1 listopada 2021, 14:16 | Autor:

Coraz większą przewagę nad konkurencją zyskują futsaliści Widzewa Łódź! W sobotnie popołudnie, nieco w cieniu wyjazdowego spotkania piłkarzy w Rzeszowie, podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzyli się na własnym parkiecie z drugim w ligowej tabeli KS Futsalem Piła. I bez najmniejszych kłopotów zwyciężyli 5:2!

Od samego początku przewagę zyskali gospodarze, którzy usiłowali znaleźć sposób na pokonanie pilskiej defensywy. Przyjezdni skupili się zaś niemal wyłącznie na szybkich atakach, choć czerwono-biało-czerwoni dobrze radzili sobie z ich rozbijaniem. Wynik udało się otworzyć w dziewiątej minucie! Zrobił to sam grający trener Stanisławski, wykańczając ładną akcję strzałem w dolny róg. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po tym trafieniu, a przegrywali 0:2! Tym razem indywidualnie zagrał Michał Bondarenko i potężnym uderzeniem podwyższył rezultat.

Obraz gry nie ulegał zmianie – ekipa z Piły wciąż szukała wyłącznie kontrataków, które stopowali albo obrońcy, albo stojący między słupkami Dariusz Słowiński. W piętnastej minucie zrobiło się jednak 3:0! Z dobrej strony zaprezentował się Damian Kopa, a jego podanie do siatki wpakował Jan Dudek. Niestety, to zbyt mocno rozprężyło łodzian, bo wielkopolanie błyskawicznie odpowiedzieli – golkipera pokonał Radosław Góźdź. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało na szczęście do podopiecznych trenera Stanisławskiego. Na trzy minuty przed jej końcem na listę strzelców zapisał się niezawodny Michał Marciniak.

Po zmianie stron długo nie oglądaliśmy bramek. Niemoc dopiero w 31. minucie przerwał Góźdź, zapisując na swoim koncie dublet, a przy okazji wlewając w serca swoich kolegów jeszcze trochę nadziei. Nie na długo, gdyż po trzech minutach zrobiło się 5:2! Kombinacyjna akcja przyniosła gola autorstwa Daniela Krawczyka. Zawodnicy KS Futsalu starali się jeszcze nawiązać walkę, w pewnym momencie postawili też na wariant z lotnym golkiperem. Niczego już jednak nie wskórali, dzięki czemu to Widzew mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz utrzymania świetnej sytuacji w tabeli I ligi. Za tydzień wyjazdowe starcie z Orlikiem Mosina.

Widzew Łódź – KS Futsal Piła 5:2 (4:1)
9′ Stanisławski, 9′ Bondarenko, 15′ Dudek, 17′ Marciniak, 34′ Krawczyk – 15′, 31′ Góźdź