Widzewskie Zaduszki – wspominamy zmarłych

2 listopada 2021, 08:00 | Autor:

2 listopada to równie ważna data, co obchodzona wczoraj Uroczystość Wszystkich Świętych. To właśnie dziś, w Dzień Zaduszny, wspominamy naszych bliskich oraz wszystkich tych, którzy odeszli z tego świata. Jak co roku, poniżej prezentujemy sylwetki tych zasłużonych osób, które Widzewska Rodzina straciła bezpowrotnie.

Do największych postaci należy wielka legenda Widzewa i konstruktor jego sukcesów, prezes Ludwik Sobolewski. Nie ma z nami niestety jego wieloletniego współpracownika, kierownika drużyny Stefana Wrońskiego oraz trenera Leszka Jezierskiego. Opuściły nas też ikony znane z polskich i europejskich boisk: Stanisław Burzyński, Jerzy Klepczyński, Dariusz Marciniak, Marek Pięta, Mirosław Sajewicz, Włodzimierz Smolarek, Krzysztof Surlit czy Dariusz Waśniewski. Kilka miesięcy temu to grono powiększył także Andrzej Możejko.

W minionych latach odeszło od nas kilku świetnych szkoleniowców: Paweł Kowalski, Jacek Machciński, z którym Widzew zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski w historii, Witold Obarek, który prowadził klub tuż po jego reaktywacji czy Zbigniew Tąder – wychowawca wielu pokoleń młodych widzewiaków. Nie ma z nami już Krzysztofa Libicha, przez dekady opiekującego się murawą na łódzkim stadionie i legendarnego masażysty Wojciecha Waldy.

Swych bliskich stracili również kibice. Do „Sektora Niebo” przenieśli się zarówno ci fani, którzy tworzyli ruch kibicowski na Widzewie, jak i nieco młodsi stażem. Do tej pierwszej grupy zaliczyć można „Antała”, „Bolo”, „Falconettiego”, „Kubę”, „Mietka” z Kutna czy „Wicka”, a to tylko część z tych wyjątkowych osób, bez których nie byłoby obecnego „młyna”.

Opuścili nas również między innymi: Adrian Ajzert z Pabianic, „Angol” z Chojen, „Bilet”, Marek Bombrych z Łowicza, „Brave” z Częstochowy, „Ciołek” z Ozorkowa, „Jadźka”, „Jarecki”, „Joshi” z Tomaszowa Mazowieckiego, Patryk Jóźwik z Kwidzyna,„Kalosz”, „Kania”, „Kubol”, „Major” z Tomaszowa Mazowieckiego, „Nagoda” z Aleksandrowa Łódzkiego, „Nowciu” z Abramowskiego, „Radik”, „Rybak”, „Rysiek” z Żyrardowa, „Seba”, Dawid Sulima, „Tasak”, Tomek Trębacz z Pabianic, „Troll” z Kazimierza, „Vici”, „Wasyl” z Liściastej, „Żuker” z Drezdenka, „Żużel” i wielu innych…

„Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich…”

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x