Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (30-31 października)

2 listopada 2021, 11:30 | Autor:

Za nami kolejny weekend w wykonaniu Akademii Widzewa. W sobotę i niedzielę na murawie pojawiło się aż dziesięć drużyn młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski – pięć z nich odniosło zwycięstwa, dwie podzieliły się punktami, a trzy musiały uznać wyższość rywali. Jak zawsze podsumowaliśmy ostatnie wydarzenia.

Bardzo ważny mecz rozegrały rezerwy, które mierzyły się z prowadzącą w tabeli IV ligi Wartą Sieradz. Gospodarze w żadnym aspekcie nie odstawali od przeciwników, ale do zwycięstwa nieco im zabrakło i musieli zadowolić się tylko remisem. Jedynego gola strzelił dla nich Daniel Mąka, któremu asystował Przemysław Kita, a więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Jedno „oczko” zyskali również juniorzy starsi, choć w ich przypadku należy mówić o stracie punktów, bo łodzianie w kilkadziesiąt sekund roztrwonili dwubramkową przewagę. Pełna relacja TUTAJ.

Coraz mniej korzystnie wygląda sytuacja juniorów młodszych, którzy w sobotę mieli nadzieję na pokonanie na Łodziance ostatniej w stawce Ząbkovii Ząbki. Niestety, zamiast radości ze zwycięstwa, po końcowym gwizdku trzeba było przełknąć gorzką pigułkę, ponieważ to goście triumfowali 1:0 (relacja TUTAJ). Zespół Łukasza Jonczyka osunął się do strefy spadkowej, a o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17 będzie bardzo trudno. W odmiennych nastrojach weekend zakończył rocznik 2006 – po trafieniu Patryka Kwiatkowskiego w końcówce zawodnicy prowadzeni przez Sebastiana Maderę ograli w Bełchatowie GKS 3:2.

Komplet wygranych zanotowali trampkarze – starsi rozgromili WKS Wieluń 10:1, a młodsi pokonali odpowiednio Wartę Sieradz 7:1 oraz UKS SMS Łódź 2:1. W najmłodszych kategoriach zmienne nastroje, bo pierwsza drużyna trzynastolatków uległa Lechii Tomaszów 0:1, ale druga zwyciężyła LKS Różyca 6:1. W starciu Młodego Widzewa padło siedem goli.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (30-31 października):

Widzew II Łódź – Warta Sieradz 1:1 (Mąka – Płaneta)
U-19: GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:2 (Rygała x2 – Gołda x2)
CLJ U-17: Widzew Łódź – Ząbkovia Ząbki 0:1 (Sokolnicki)
U-16: GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:3 (Krawętek, Kulka – Jendryka, Styś, Kwiatkowski)
U-15: WKS Wieluń – Widzew Łódź 1:10
U-14: Widzew Łódź – Warta Sieradz 7:1
U-14: Widzew II Łódź – UKS SMS Łódź 2:1
U-13: Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1
U-13: Widzew II Łódź – LKS Różyca 6:1
U-12: Stal Głowno – Młody Widzew 6:1

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x