Gdzie Widzew zagra z Sandecją?

3 listopada 2021, 18:00 | Autor:

Jeszcze tylko dwa mecze pierwszej rundy sezonu zostały do rozegrania piłkarzom Widzewa Łódź. W tym roku odbędą się jednak trzy dodatkowe spotkania, awansem przełożone z wiosny. W pierwszym podopieczni Janusza Niedźwiedzia mierzyć się będą z Sandecją Nowy Sącz. Podstawowym pytaniem pozostaje, gdzie konkretnie.

Większość starego stadionu w Nowym Sączu kilka miesięcy temu została bowiem zrównana z ziemią. Wszystko dlatego, że wkrótce w tym miejscu powstać ma nowa arena. Początkowo wydawało się, że Sandecja swoje domowe starcia rozgrywać będzie w Tychach – to właśnie tę lokalizację wskazali włodarze klubu we wniosku licencyjnym. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna – w pierwszych kolejkach zespół zawsze występował w roli gości, a później, chociaż oficjalnie był już gospodarzem, zawody i tak przenosił na obiekty swoich przeciwników.

Sytuację tę postanowił ukrócić Polski Związek Piłki Nożnej, zabraniając pierwszoligowcom wykonywania takich działań. Sandecja zmuszona została więc, aby wrócić do Nowego Sącza – początkowo planowała to zrobić nawet w październiku, lecz na przeszkodzie stanęły negatywne opinie służb. Teraz działacze robią wszystko, żeby najbliższe spotkania móc rozgrywać u siebie. Również to z Widzewem, o czym poinformował dziś Marcin Tarociński.

WTM postanowił skontaktować się z przedstawicielami Sandecji i zapytać, jak obecnie się mają sprawy. Usłyszeliśmy, że włodarze czynią wszelkie działania, by już pojedynek z Arką Gdynia (14 listopada) mógł odbyć się w Nowym Sączu. Kluczowa będzie opinia służb, które w najbliższym czasie mają wizytować obiekt. To one zdecydują też, czy na trybunach będą mogli pojawić się kibice. Nawet jeżeli tak, to w liczbie maksymalnie 999 osób, bo impreza będzie miała charakter niemasowy. Sam mecz rozegrany zostanie w weekend 20-21 listopada.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztofpiastòw
2 lat temu

Wreszcie Kamil, wreszcie!!! Brawo
Runda jesienna kończy się po 17 kolejce a 3 mecze są grane awansem z wiosny.
Nie będę zaglądać do archiwum i Ci wytykać, niech tak pozostanie.
Pozdrawiam.

Wito
Odpowiedź do  Kamil
2 lat temu

Pytanie z innej beczki. Da się coś zrobić z tą wkurwi@jącą ikoną fb przesłaniającą punktację w tabeli? Jakiś czas temu inny użytkownik o to prosił, odpisałeś, że postarasz się to ogarnąć, przenieść na lewą stronę. Naprawdę nie da się z tym nic zrobić?

Wito
Odpowiedź do  Kamil
2 lat temu

Dzięki serdeczne!

Andrzej S.
Odpowiedź do  Kamil
2 lat temu

Nareszcie .
Dzięki wielkie.

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  Kamil
2 lat temu

Ale początek swojego artykułu edytowaleś cichcem, początkowo było jesiennej gdy pisałem -jest pierwszej teraz.

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  Kamil
2 lat temu

Dobrze w takim razie jak dobrze pójdzie po 17 kolejce będziemy liderem/ mistrzem po pierwszej rundzie a po 20 kolejce liderem/ mistrzem po rundzie jesiennej.
Pokrętna na logika .

RedMan
2 lat temu

Miedź właśnie gra dogrywkę meczu pucharowego z Łęczną, to dobre info w kontekście niedzielnego meczu z nami :)

10
0
Would love your thoughts, please comment.x