Ile będzie kosztowało Muzeum Widzewa?

9 maja 2020, 16:54 | Autor:

Jednym z najważniejszych punktów obchodów 110-lecia założenia Widzewa ma być otwarcie oficjalnego muzeum łódzkiego klubu. Ostatnio w temacie jego powstania zrobiło się trochę ciszej, ale nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie.

Wybrana została już firma, która zaaranżuje muzeum. Wkrótce powinna zostać podpisana z nią umowa, wtedy też poznamy jej nazwę. Na razie wiemy tylko tyle, że jest spoza Łodzi. „Lada chwila powinna być podpisana umowa z wykonawcą, którego pomysł na zaaranżowanie muzeum wygrał. Było kilka firm, część z nich odpadła na różnych etapach. Do finału dotarły dwie, które zaprezentowały swoje wizje na zarządzie Stowarzyszenia RTS” – powiedział na antenie Widzew.FM Tomasz Gawroński.

Dyrektor muzeum zdradził, że prace nad aranżacją potrwają około trzech miesięcy. Wcześniej trzeba będzie jednak opróżnić pomieszczenie, w którym do tej pory znajdował się punkt bukmacherski LVBet. „Od momentu rozpoczęcia prac do otwarcia muzeum miną około trzy miesiące. Najpierw musimy jednak we własnym zakresie opróżnić pomieszczenie, w którym ma ono powstać. Dopiero do takiego pustostanu wejdzie firma, która zrealizuje uzgodniony projekt” – przyznał w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem.

W trakcie audycji usłyszeliśmy, że Stowarzyszenie RTS przeznaczyło na powstanie obiektu 250 tysięcy złotych. Kolejne 170 tysięcy miało pochodzić z dotacji Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, ale wniosek w tej sprawie został odrzucony – z powodu zbyt krótkiej historii muzeum. Dlatego też ekspozycja początkowo będzie istniała wyłącznie w tradycyjnej formie. „W pierwszym etapie muzeum powstanie w formie tradycyjnej. Wszystko zostanie oczywiście przygotowane pod założenie multimediów, ale będziemy musieli szukać firm, które zechcą nam pomóc. Najpewniej zwrócimy się też z prośbą o wsparcie do kibiców. Idea jest taka, żeby to było nowoczesne muzeum” – stwierdził Gawroński.

Dopiero gdy uda się zdobyć kolejne środki, muzeum zostanie wzbogacone o część multimedialną. „Wszystko ma być przygotowane tak, żeby była możliwość zamontowania multimediów. Liczyliśmy, że pozyskamy pieniądze z ministerstwa, ale też zabezpieczyliśmy się w taki sposób, żeby ich brak nie przekreślił całego projektu. Dlatego w miejscu, w którym miałby być monitor, na razie będzie plansza. Pod nią znajdzie się kabel, który będzie czekał na podłączenie tego monitora” – dodał dyrektor Muzeum Widzewa.

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
11 miesięcy temu

Czy wejście do muzeum będzie płatne?

Karamboll
11 miesięcy temu
Reply to  Bula

Nie. Skądże. Z pewnością będzie wstęp wolny.. mało tego słyszałem, że mają płacić po 20 złotych każdemu kto odwiedzi muzeum……

Monis
11 miesięcy temu
Reply to  Bula

Na pewno nie na tyle aby zrujnowalo to twoj budzet.I rozszarpywanie koszulki Smolarka przez rozwydrzone dzieci tez nie wchodzi w rachube

1910 W
11 miesięcy temu
Reply to  Bula

Co prawda nie jesteśmy Realem Madryt,ale Real rocznie zarabia około 400 mln euro za wstęp do muzeum swojego. 20 mln turystów,a wstęp 20 euro.Prosta matematyka. I do naszego muzeum też powinna być opłata.Choćby 5 zł.

Mar
11 miesięcy temu

Lvbet zrezygnował, czy wymowiono umowę?

Fanatyk
11 miesięcy temu

Fajnie, że powstanie. Czekam z niecierpliwością. Chociaż raz można pochwalić Stowarzyszenie. Niech teraz działają z boiskami i powiększeniem widowni na obiekcie.

xpppx
11 miesięcy temu

Chciałbym żeby była mała (DUŻA) gablota poświęcona nieudacznikom WIELKIEGO WIDZEWA. Np. cacek w celi za kratami i kulą przy nodze.
Lub coś w pod obie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x