Turzyniecki przegrywa w finale. Widzew drugi w quizie #1z16

9 maja 2020, 19:29 | Autor:

Nie udało się postawić kropki nad i. W finale organizowanego przez TVP Sport #1z16 Ekstraquizu reprezentujący łódzki Widzew Łukasz Turzyniecki przegrał z Dariuszem Pawłowskim z Górnika Zabrze aż 2:6 i w całej zabawie zajął drugie miejsce.

Quiz nie zaczął się dobrze dla prawego obrońcy łodzian, który już w pierwszym pytaniu – z kategorii „Kto to powiedział?” – nie znał odpowiedzi na pytanie o Mariusza Piekrskiego. Pawłowski wykorzystał pomyłkę konkurenta i wyszedł na prowadzenie. W drugiej dziedzinie – „Obcokrajowcach” – było jeszcze gorzej, a zawodnik Górnika wygrywał już 2:0.

Kolejną zagadkę – o przepisy grę w piłkę nożną – zadał sędzia Szymon Marciniak i… Turzyniecki ponownie się pomylił. Całe szczęście, tym razem również Pawłowski nie znał odpowiedzi, więc wynik się utrzymał. Nie na długo jednak, bo po następnej serii – „Trenerach” – piłkarz z Górnego Śląska prowadził aż 3:0…

Fatalną passę widzewiaka przełamała dopiero dziedzina „Stadiony”, gdy wiedział on, jaką pojemność ma stadion Śląska Wrocław. Nie potknął się jednak także jego rywal. Pawłowski dobrze odpowiedział również na pytanie od eksperta, którym zagwarantował sobie zwycięstwo w całym quizie, zwłaszcza że Turzyniecki znów się pomylił. W dwóch ostatnich kategoriach – „Pseudonimach” i „Bieżącym sezonie” – zawodnik z al. Piłsudskiego odrobinę poprawił swój dorobek, ale i tak przegrał wysoko – 2:6.

Ostatecznie Łukasz Turzyniecki zajął w zabawie drugą pozycję, wcześniej pokonując Inakiego Astiza z Legii Warszawa, Mateusza Supryna z Cracovii oraz Rafała Boguskiego z Wisły Kraków. Biorąc pod uwagę fakt, że Widzewa w ogóle w tym quizie miało nie być, bo zajął miejsce Lechii Gdańsk, która nie zgłosiła chęci udziału, to i tak bardzo dobre osiągnięcie.

Przebieg dzisiejszego starcia obejrzeć można poniżej:

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hdhd
4 lat temu

Gratulacje. Górnikowi dokopiemy w ex

Andrzej S.
4 lat temu

I jak powiedziałby Siara Siarzewski.
I w pis du wylądował
Nie no żart.
Gratulacje
Turzyk. Jest podium jest OK

black
4 lat temu

Pawłowski był na prawdę kozakiem. Gratulacje. Czekam na rewanż w ex

Mrozu
4 lat temu

Wielkie brawa dla Łukasza. Za wiedzę i godne reprezentowanie WIDZEWA.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x