Dalsze plany treningowe uzależnione od wyników testów

8 maja 2020, 20:00 | Autor:

Dziś weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zezwala klubom II ligi na przeprowadzanie od niedzieli treningów w grupie dwudziestu pięciu osób. O tym, czy tak się stanie, zdecyduje jednak Polski Związek Piłki Nożnej na podstawie wyników testów na koronawirusa.

Wszystkie zespoły tej klasy rozgrywkowej przeszły dziś badania przesiewowe, które pozwalają sprawdzić, czy w organizmach znajdują się przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Piłkarze Widzewa, a także sztab szkoleniowy i wybrani pracownicy klubu, odbyli je dzisiaj przed południem w jednym z pomieszczeń na stadionie przy al. Piłsudskiego. Testy poszły bardzo sprawnie. „Trwało to około 20 sekund w moim przypadku” – mówił w Widzew.FM Marcin Robak.

Wyniki mają być znane w sobotę w godzinach porannych. Jeżeli wszyscy widzewiacy będą „negatywni”, cała procedura zakończy się w tym miejscu. Gdyby jednak istniały wątpliwości co do czyjegoś stanu zdrowia, to taka osoba skierowana zostanie na badania genetyczne, które już z całą pewnością dadzą odpowiedź na pytanie o obecność koronawirusa w organizmie. Jak informuje „Wyborcza”, druga tura miałaby się odbyć również jutro, ale na wyniki trzeba byłoby poczekać do poniedziałku.

To właśnie tego dnia podopieczni Marcina Kaczmarka powinni wznowić treningi w pełnym składzie, o ile oczywiście zielone światło da na to PZPN. Jeżeli jednak dopiero wtedy poznamy dokładne wyniki, to może zabraknąć czasu na dopełnienie wszelkich procedur i zajęcia zaczną się we wtorek lub w środę. Trzeba zatem trzymać kciuki, by już jutro wszystko było jasne, bo przed zbliżającym się maratonem spotkań każda jednostka treningowa jest na wagę złota.

O przebiegu wydarzeń będziemy Was oczywiście na bieżąco informować na łamach WTM.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cody
4 lat temu

Co raz bardziej powątpiewam w znowienie i tym bardziej dokończenie rozgrywek w naszej lidze. Smutne ale prawdziwe. Oczywiście chciałbym się mylić.

Flamaster
Odpowiedź do  Cody
4 lat temu

Muszą grać bo po co te wszystkie kluby miały by być gdyby nie grały? Inaczej wszystko padnie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x