Młodzi widzewiacy z szansami na CLJ? Ciekawy pomysł Polonii

8 maja 2020, 16:53 | Autor:

W rundzie wiosennej juniorzy starsi Widzewa mieli rywalizować w Lidze Makroregionalnej U-19, a zwycięstwo w tych rozgrywkach mogło dać im przepustkę do występów w Centralnej Lidze Juniorów w przyszłym sezonie. Niestety, epidemia koronawirusa storpedowała te plany.

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego rozegrali tylko jeden ligowy mecz, w którym rozgromili Olimpię Zambrów 4:0. Łodzianie zajmują w tabeli jednak drugie miejsce, bo jeszcze wyżej – 5:0 – wygrała MKS Polonia Warszawa. To właśnie „Czarne Koszule” wystąpiły do Polskiego Związku Piłki Nożnej z ciekawą inicjatywą.

Stołeczny klub zwrócił się do centrali z propozycją dokończenia zmagań, a jeżeli nie będzie to możliwe – rozszerzenia Centralnej Ligi Juniorów w następnym sezonie do dwóch szesnastoosobowych grup. Grono drużyn obecnie występujących w tych rozgrywkach mieliby uzupełnić mistrzowie lig wojewódzkich z jesieni. Wśród nich byłby Widzew, który jesienią o jeden punkt wyprzedził AKS SMS Łódź. Grupy utworzone zostałyby według kryterium geograficznego, co pozwoliłoby zaoszczędzić na kosztach dojazdów i noclegów.

Co na to PZPN? Niestety, goszczący wczoraj w programie „Prawda Futbolu” Zbigniew Boniek przyznał, że ma inny pomysł na rozstrzygnięcie rozgrywek. „Chcemy zrobić tak, że Centralna Liga Juniorów już nie wystartuje, a rozgrywki zostaną anulowane. Jeżeli będzie taka możliwość, to zaczniemy na jesień w takich samych składach, bez spadków i awansów” – powiedział w rozmowie z Romanem Kołtoniem.

Nie jest to jednak oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej, bo je poznamy dopiero w przyszłym tygodniu, a konkretnie 12 maja. To wtedy zbierze się zarząd i zdecyduje o losach III ligi oraz rozgrywek juniorskich. Pozostaje mieć nadzieję, że argumenty Polonii przekonają związkowych działaczy, dzięki czemu młodzi piłkarze Widzewa będą mogli cieszyć się z historycznego awansu do CLJ.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
kosa76
4 lat temu

„a konkretnie 12 kwietnia.” Kamilu chyba ci się daty nie zgadzają :D

1
0
Would love your thoughts, please comment.x