Są zmiany w rozporządzeniu RM! Od niedzieli treningi w 25 osób

8 maja 2020, 11:27 | Autor:

Właśnie dotarły do nas kolejne świetne informacje! Dziś weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zezwala na start rozgrywek II ligi, a także umożliwia występującym na tym szczeblu klubom przeprowadzanie treningów w poszerzonym składzie!

Już wcześniej (pełną treść artykułu znaleźć można TUTAJ) pisaliśmy o dokumencie opublikowanym przez RM w minioną sobotę, który jednak dotyczył wyłącznie Ekstraklasy. Tak jak przewidywaliśmy, został on zaktualizowany o zapisy dotyczące I i II ligi. To oznacza, że rozgrywki na szczeblu centralnym będą mogły wystartować zgodnie z planem!

„Ograniczenia, o których mowa (…) polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności, z wyłączeniem działalności sportowej (…), prowadzonej na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski (…) – bez udziału publiczności” – czytamy w jednym z punktów.

To jednak nie koniec dobrych wieści, bo rozporządzenie umożliwia również przeprowadzanie przez kluby treningów w takiej samej formie jak w Ekstraklasie! Co więcej, nie z tygodniowym opóźnieniem, ale w dokładnie tych samych terminach! Wszystkie kluby II ligi w dniach 8-9 maja będą więc mogły odbywać zajęcia w grupie maksymalnie czternastoosobowej, ale już od niedzieli ten limit wzrośnie do dwudziestu pięciu osób!

„Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz w Pucharze Polski w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie: 1) od dnia 8 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi; 2) od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi” – stanowi zaktualizowana wersja rozporządzenia.

Zmiany te powodują, że już od niedzieli (lub od poniedziałku, w zależności od decyzji sztabu szkoleniowego) piłkarze Widzewa będą mogli trenować nie w kilku grupach, a w pełnym składzie na jednym boisku, tak samo jak przed przerwaniem rozgrywek w połowie marca. Warunkiem koniecznym jest oczywiście pomyślne przejście testów na koronawirusa, których wyniki powinniśmy poznać jutro, a także wydanie zgody przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Pełną treść rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wznowienia rozgrywek I i II ligi przeczytać można W TYM MIEJSCU.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej S.
4 lat temu

Pierwsza rozsądniejsza decyzja rządu od dłuższego czasu.
Premier to chyba czyta moje wpisy.:-)

Michi
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

I co z tego? Sport bez kibiców nie ma sensu…

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michi
4 lat temu

Jak to nie ma.
Chociaż w tv będzie można popatrzeć
Pewnie,że to namiastka ale zawsze coś.
Jeszcze trochę i wrócimy na stadion.

Monis
Odpowiedź do  Michi
4 lat temu

Nie mial sensu przed wojna.Teraz to tylko biznes

4
0
Would love your thoughts, please comment.x