Wszystkie kluby II ligi już po testach. Kiedy wyniki?

9 maja 2020, 14:21 | Autor:

W piątek wszystkie zespoły II ligi przeszły badania na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi – poinformowała dziś oficjalna witryna Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kiedy możemy się zatem spodziewać oficjalnego przedstawienia wyników?

Jak się okazuje, kluby nie będą informować o nich na własną rękę, tylko poczekają na komunikat Zespołu Medycznego PZPN. Wszystko po to, by uniknąć zamieszania, które miało miejsce kilka dni temu, przy okazji badań zawodników Ekstraklasy. W mediach pojawiło się wtedy wiele sprzecznych doniesień, a spora część okazała się nieprawdziwa.

Dzisiaj PZPN opublikował pierwsze wyniki testów w drużynach I ligi, umożliwiając powrót do treningów Chojniczance Chojnice, GKS Tychy, Odrze Opole, Stomilowi Olsztyn i Zagłębiu Sosnowiec. Tam jednak badania przeprowadzone były w czwartek, a więc można się spodziewać, że informacje o II lidze pojawią się albo jutro, albo – co z uwagi na wolną niedzielę jest bardziej prawdopodobne – dopiero w poniedziałek.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli w Widzewie wszystkie testy przesiewowe okażą się negatywne, to już w pierwszy dzień przyszłego tygodnia podopieczni Marcina Kaczmarka będą mogli wrócić do treningów w grupie. Sprawa skomplikuje się w przypadku wyników pozytywnych lub jednoznacznych – wtedy powrót do zajęć opóźni się o jeden lub dwa dni, ponieważ trzeba będzie poczekać na analizę badań genetycznych.

W internecie pojawiają się już za to pierwsze przecieki z drugoligowych szatni. Pomocnik Stali Rzeszów, Grzegorz Goncerz, zdradził na Twitterze, że wyniki całej drużyny są negatywne, co oznacza, że – po potwierdzeniu tej informacji przez PZPN – drużyna z Podkarpacia w poniedziałek rozpocznie treningi w grupie do dwudziestu pięciu osób.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x