Informacje ws. wyjazdu do Wrocławia

5 sierpnia 2022, 14:50 | Autor:

Na wielkie święto, i piłkarskie, i kibicowskie, zanosiło się jutro we Wrocławiu. Mecz pomiędzy miejscowym Śląskiem a Widzewem Łódź miało obejrzeć blisko półtora tysiąca fanów gości. Niestety, decyzją klubu gospodarzy, sektor dla przyjezdnych będzie zamknięty. Oba kluby wydały już zresztą swoje oświadczenia w tej sprawie.

Jak informował jako pierwszy portal slasknet.com, działacze wrocławskiego klubu postanowili zamknąć sektor gości na jutrzejsze spotkanie. „Działając w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy masowej, WKS Śląsk Wrocław informuje, że w oparciu o regulamin rozgrywek, podjął decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości (trybuna X) podczas sobotniego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Widzew Łódź” – czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora jutrzejszego spotkania – którego pełną treść znaleźć można TUTAJ.

Swoje oświadczenie wydał właśnie także zarząd Widzewa – jego treść prezentujemy poniżej:

Decyzja zarządu WKS Śląsk Wrocław S.A. o zamknięciu sektora kibiców gości (trybuny X) na mecz Śląsk Wrocław – Widzewa Łódź, zaplanowanego na 6 sierpnia 2022 roku, jest dla nas zaskoczeniem.

W trakcie minionego sezonu Widzew Łódź S.A. czynił starania, by mecze rozgrywane w Sercu Łodzi odbywały się przy udziale grup kibiców gospodarzy oraz gości, zawsze starając się zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Na przeszkodzie nie stawały kibicowskie relacje oraz status imprez masowych podwyższonego ryzyka. Pomimo wydarzeń, jakie miały miejsce przed meczem Widzew Łódź – Śląsk Wrocław w 2019 roku, kibice Śląska odwiedzili stadion Widzewa razem z zaprzyjaźnionymi fanami Miedzi Legnica podczas spotkania rozegranego w 2021 roku.

Potępiamy wszelkie czyny aspołeczne oraz działania zachęcające do przemocy, a także te, które mają miejsce przed meczami. Jednocześnie, stoimy na stanowisku, że odpowiedzialność zbiorowa wszystkich kibiców Widzewa Łódź, jak i kibiców innych klubów, nie jest metodą zwalczania stadionowej agresji. Dodatkowo, podjęcie takiej decyzji na dzień przed meczem może doprowadzić do skutków odwrotnych do zamierzonych.

Żałujemy, że kibice Widzewa Łódź, którzy regularnie dopingują swoją drużynę podczas meczów domowych i wyjazdowych, nie będą mogli zasiąść na trybunach i wesprzeć zawodników w walce o ligowe punkty, ale jesteśmy pewni, że zgodnie z hasłem #ZawszeW12 będą trzymać kciuki za boiskowe zwycięstwo czerwono-biało-czerwonych.

Niezależnie od podjętej decyzji, zaplanowany wyjazd kibiców Widzewa do Wrocławia nie został odwołany. Czerwono-biało-czerwoni wybierają się w sobotę do stolicy Dolnego Śląska pociągiem specjalnym, a grupa Ultras Widzew apeluje, by wszyscy – podobnie jak było to w Białymstoku – ubrali się na czerwono. Pełne oświadczenie na ten temat znajduje się TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
50
0
Would love your thoughts, please comment.x