J. Niedźwiedź: „Musimy myśleć tylko o Resovii”

29 października 2021, 10:52 | Autor:

W piątkowe przedpołudnie przy al. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa, której tematyka dotyczyła oczywiście jutrzejszego meczu z Resovią w piętnastej kolejce I ligi. Tuż przed wyjazdem w podróż do Rzeszowa na pytania dziennikarzy odpowiadał jak zawsze Janusz Niedźwiedź. O czym mówił trener Widzewa Łódź?

O nastawieniu przed spotkaniem

„Niedawno byliśmy w Rzeszowie, teraz jedziemy tam po raz drugi. Mamy stamtąd dobre wspomnienia związane z ostatnim meczem pucharowym, ale doskonale pamiętamy też, jak trudne było to spotkanie. Musieliśmy się do niego odpowiednio przygotować i przez cały czas być bardzo skupieni. Wtedy w Resovii nastąpiła zmiana trenera, teraz trener Kroczek pracuje już dłużej, więc miał sporo czasu, żeby przekazać zespołowi pomysł na grę. My jednak też poznaliśmy tego przeciwnika, jesteśmy głodni ponownego spotkania z nim. Wierzymy, że wrócimy do Łodzi w podobnych nastrojach, co ostatnio.”

O skupieniu tylko na Resovii

„Wciąż dużo osób pyta o derby, ale ten mecz jest już dawno za nami. Nie ma możliwości odwrócenia czegokolwiek, bo ten pojedynek się już odbył. Gdy tylko spotkaliśmy się we wtorek, podsumowaliśmy go, ale też rozmawialiśmy o tym, żeby do niego nie wracać i nie poruszać tego tematu. Po pierwsze: chcemy się skupić na tym, na co mamy wpływ, po drugie: czeka nas starcie z bardzo trudnym przeciwnikiem, który ma dużo jakości piłkarskiej, o czym świadczy zwycięstwo nad Chrobrym 3:0. Musimy myśleć tylko o Resovii.”

O Krystianie Nowaku

„Krystian czuje się już o wiele lepiej i myślę, że niedługo będziemy mieli go do dyspozycji.”

O Przemysławie Kicie

„Nie chcieliśmy niczego przyspieszać, to musi być decyzja samego Przemka. W ostatnim meczu rezerw zagrał już jedną połowę, liczymy na to, że będzie łapał jak najwięcej minut i bardzo szybko dołączy do zespołu na dobre. Wierzę, że włączy się też do rywalizacji o miejsce w składzie, choć na pewno jeszcze chwilę na to potrzebuje. Na treningach widzimy jednak, że jego dyspozycja psychofizyczna jest na bardzo dobrym poziomie.”

O zmianie stylu gry Resovii

„Widzimy zmiany w grze Resovii, bo każdy trener ma swój własny pomysł. Trener Kroczek miał trochę czasu, żeby wszystko dopracować i wyciągnąć wnioski z poprzedniego meczu z nami, ale my też mamy swoje wnioski. Chcemy udoskonalić naszą grę, wprowadzić do niej elementy, które zaskoczą przeciwników. Oczywiście Resovia będzie chciała zrobić to samo, bo o to w tym wszystkim chodzi. Będziemy walczyć na argumenty na boisku.”

O wyciąganiu wniosków

„W każdym tygodniu doskonalimy różnego rodzaju zachowania, czy to w obronie, czy w ataku, ale to nie jest tak, że po jakimś meczu przez trzy dni będziemy pracowali tylko nad jednym elementem. Oczywiście, możemy się na czymś skupić bardziej, jednak to jest przede wszystkim praca, która ma spowodować, że stale będziemy lepsi. Po starciu z Resovią też będziemy mieli materiał do analizy. Nawet po wysokich zwycięstwach trzeba wyciągnąć pewne wnioski, żeby nie powielać błędów. Skupiamy się na tym, żeby zagrać dobry mecz i wygrać.”

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x