Jak ma wyglądać sprzedaż karnetów na rundę jesienną?

31 lipca 2020, 08:30 | Autor:

Za niespełna miesiąc rozpocznie się nowy sezon I ligi. W związku z tym, w najbliższym czasie wystartować powinna sprzedaż karnetów na domowe mecze piłkarzy Widzewa Łódź. Wiemy już, jak ma wyglądać rozprowadzenie abonamentów w warunkach ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa.

O swoim pomyśle na funkcjonowanie procesu poinformował na łamach oficjalnego forum kibiców Widzewa pracownik klubu, Tomasz Sadłecki. Co najważniejsze – sama koncepcja nie ulegnie zmianie, a sprzedaż podzielona zostanie na kilka etapów. W pierwszym szansę dostaną ci, którzy chcą przedłużyć abonament bez zmieniania miejsca, w drugim ci, którzy chcą je zmienić, w kolejnych zaś – pozostałe osoby. Tym razem karnety mają być sprzedawane jednak nie na cały sezon, lecz wyłącznie na rundę jesienną. Klub liczy bowiem na to, że wiosną wszystko wróci do normy i żadne ograniczenia nie będą potrzebne.

Dopóki jednak funkcjonuje limit pozwalający zapełnić maksymalnie pięćdziesiąt procent pojemności trybun, nabycie abonamentu nie będzie uprawniało do wejścia na każdy z meczów. Obowiązywać mają takie same reguły, jak podczas czterech ostatnich spotkań w „Sercu Łodzi”. W pierwszej kolejności będą premiowane te osoby, które były na mniejszej ilości domowych pojedynków, a w drugiej te, które zgłosiły się jako pierwsze. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

W przypadku pierwszego domowego starcia piłkarzy Widzewa w najbliższym sezonie obowiązywać ma zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Jeżeli pojemność stadionu utrzymana zostanie na poziomie dziewięciu tysięcy miejsc, a swój akces zgłosi dziesięć tysięcy osób, wejście przyznane zostanie tylko pierwszym dziewięciu tysiącom. Podczas drugiego meczu pierwszeństwo otrzymają ci, którzy nie byli na wcześniejszym spotkaniu. Jeśli pula nie zostanie wyczerpana, to reszta miejsc zostanie rozdysponowana według kolejności zgłoszeń. Takie reguły mają zagwarantować, że każdy z karnetowiczów obejrzy minimum połowę potyczek rozegranych przy al. Piłsudskiego.

A ile będą kosztowały karnety? Według Sadłeckiego, mają zostać utrzymane ceny, które obowiązywały do tej pory. Abonament na rundę jesienną ma więc kosztować mniej więcej połowę tego, co karnet na cały poprzedni sezon. Trzeba przy tym pamiętać, że taka wejściówka zagwarantuje obecność na mniejszej liczbie spotkań niż dotychczas, więc część osób może poczuć się zniechęcona do zakupu. Rządowe restrykcje są na ten moment jednak nie do przeskoczenia.

Oficjalne informacje na temat terminów sprzedaży karnetów na domowe mecze Widzewa mają pojawić się w przyszłym tygodniu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress