Jeszcze jeden Lechista i wielkie pieniądze za pakiet trzech graczy?

2 czerwca 2026, 11:41 | Autor:

Media donosiły już o zainteresowaniu ze strony Widzewa dwójką ofensywnych liderów Lechii Gdańsk: Tomasem Bobckiem oraz Camilo Meną. Właśnie pojawiły się nowe informacje w tej sprawie, a także… trzecie nazwisko z obozu spadkowicza!

Środowisko jest zgodnie w opinii, że Bobcek latem opuści Gdańsk. Najlepszy strzelec Ekstraklasy nie będzie chciał kontynuować kariery na poziomie I ligi, dlatego rozstanie ma być nieuniknione, a jedynie pytanie dotyczyć ma tego, gdzie Słowak trafi i ile biało-zieloni zdołają zarobić na tej transakcji. Gdy do Lechii spływały zapytania o jego sytuację, władze klubu miały stawiać bardzo wygórowane żądania, sięgające nawet 15 milionów euro! Po spadku na niższy szczebel rozgrywkowy taka suma wydaje się jednak absolutnie nie do zaakceptowania przez jakiegokolwiek kontrahenta.

Na łamach portalu Goal.pl czytamy, że w przypadku Meny również nie zamierzano stosować taryfy ulgowej, ustalając jego cenę na poziomie 4 milionów euro. Drugi najlepszy asystent poprzedniego sezonu najpewniej także nie będzie mógł być sprzedany za tak duże pieniądze, ponieważ presja na Gdańszczanach będzie teraz znacznie większa. Lechiści będą musieli wyraźnie zredukować swoje oczekiwania, ponieważ znajdą się pod ścianą. Wizja „siłowego” zatrzymania tej dwójki w składzie I-ligowca, w razie fiaska w negocjacjach, wydaje się trudna do zrealizowania – z pewnością ich obozy menedżerskie będą naciskały na transfer.

Pierwsza sugestia, że Bobcek i Mena mieliby znaleźć się na celowniku Łodzian pojawiła się przed paroma dniami w podcaście „Ofensywni„, emitowanym na kanale Onetu Przeglądu Sportowego. Doniesienia te potwierdził właśnie wspomniany Goal.pl, który poszedł nawet krok dalej i… poinformował o trzecim piłkarzu gdańskiej drużyny, jaki miałby trafić na Piłsudskiego! Chodzi o Iwana Żelizkę, defensywnego pomocnika, który miałby być zastępstwem dla Lukasa Leragera. Jak wiadomo, Duńczyk doznał skomplikowanej kontuzji ścięgna Achillesa i będzie wyłączony z gry aż do końca 2026 roku.

Widzew zerka w kierunku Lechistów

Żelizko jest wychowankiem Karpat Lwów, lecz nie zadebiutował w pierwszym zespole. W 2019 roku wyjechał do czeskiej Karwiny, ale i tam nie robił furory. Postanowiono więc wypożyczyć go do łotewskiej Valmiery, do której 25-latek trafił później na stałe. To właśnie tam zawodnik został wypatrzony przez Lechię i sprowadzony przed sezonem 2023/2024. W ciągu trzech lat Żelizko rozegrał w sumie osiemdziesiąt siedem oficjalnych występów, zdobywając trzynaście goli i zaliczając dziewięć asyst. Pomógł zespołowi wywalczyć awans do Ekstraklasy, a później się w niej utrzymać. Teraz ta sztuka się nie udała, choć Ukrainiec i tak uznawany był za jedną z gwiazd biało-zielonych. Mimo stricte defensywnych zadań w środku pola, stał się specjalistą w strzałach z dystansu. W ten sposób pokonał niedawno m.in. Bartłomieja Drągowskiego w przegranym 1:3 meczu z RTS. Przed trzema laty sięgnął też po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Czy pozyskanie całej trójki jest realne? „Gdyby miało dojść do tej transakcji, to byłaby zdecydowanie najwyższa w historii polskiej klubowej piłki. W kuluarach krążą bardzo wysokie kwoty jakie chciałaby Lechia za swoich najlepszych piłkarzy. Choć z drugiej strony trzeba przyznać, że niektórzy pytający o cenę za tych graczy, słyszeli, że Lechia ich nie dyktuje, a czeka na to co zaproponuje rynek. Wracając jednak do pierwszej wersji. W kuluarach można było usłyszeć, że za Bobceka Lechia chciałaby nawet 15 mln euro, za Zhelizkę 6 milionów, a za Menę 4 miliony. To daje zawrotną kwotę 25 mln euro, a więc ponad 100 mln złotych!” – przekazał Piotr Koźmiński, autor artykułu.

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
12 dni temu

Sprzedadzą za dużo mniej, bo zaraz będzie info że mają kłopoty finansowe i muszą się ratować.

Galacticos23
Odpowiedź do  Łukasz
12 dni temu

Adamczuk już przelew zrobił

Michal
12 dni temu

No i to jest tercet, który bym widział w klubie

Marko
Odpowiedź do  Michal
12 dni temu

Z perspektywy rozwoju pewnie masz rację powinniśmy mierzyć w najlepszych. Jednak z drugiej strony tu właśnie chodzi o pozyskanie tych najlepszych i sprawdzonych z danego klubu, a wcale nie jest powiedziane, że w nowym otoczeniu wśród lepszych zawodników te osoby nie rozwiną swoich umiejętności.

Kacper
12 dni temu

Kupujesz z Lechii, za rok grasz w miejscu Lechii

Sęk
Odpowiedź do  Kacper
12 dni temu

Dokładnie.

mazxaz
Odpowiedź do  Kacper
12 dni temu

Wiesz gdyby nie ujemne punkty zleciałby Piast z wizjonerem na ławce

Galacticos23
Odpowiedź do  Kacper
12 dni temu

gdyby nie -5 pkt byliby nad nami

Paweł 1910
Odpowiedź do  Galacticos23
12 dni temu

Ale spadł by Piasta więc do boju RTS

Radosław
Odpowiedź do  Kacper
12 dni temu

Dokładnie.Mamy swoich przegrywów. Nie są potrzebni nowi jeszcze drożsi

Pablo
12 dni temu

Wszystko super tylko moim zdaniem bardzo potrzebujemy ofensywnego pomocnika…kreatywnego i potrafiącego rozruszać naszą grę w ofensywie….typowa 10….pozdro

Leszek
Odpowiedź do  Pablo
12 dni temu

Może Kornivg, pod warunkiem że będzie grał na środku rzecz jasna

Rysiek
12 dni temu

Odpuścić tylko Bobcek jak cos ale nie więcej jak 3 mln €. Co wydaje sie niemożliwe żeby za taką kasę poszedł.

Senior
12 dni temu

Ludzie przecież sam Robert zapowiedział że nie będzie nie wiadomo jakich transferów więc Mena 4 mln czy Bobcek około 10 mln trochę nierealne nie róbmy kominów płacowych są lepsi i tańsi napewno nie za taką kasę. Przyjdzie Masłowski będzie normalnie zarządzanie transferami

Konrad 73
Odpowiedź do  Senior
12 dni temu

Z tego co słyszałem to Pan Dobrzycki mówił o maksymalnie 5 transferach o kwotach nic nie mówił.

wart
12 dni temu

Bobcek raczej nierealny, ale Żelizko byłby dobrym transferem.

Reminio
12 dni temu

Byłoby super. Po co szukać po europejskich wioskach…No ale oczywiście nie za taką cenę. Komuś sufit….Tu musi wejść do gry nowy dyro od nas , by to klepnąć w rozsądnej cenie.

Konrad 73
12 dni temu

(skasować)

Last edited 12 dni temu by Konrad 73
Konrad 73
Odpowiedź do  Konrad 73
11 dni temu

Admin. Co to za komentarz. Admin ktoś tu robi jakiś burdel podszywając się pod cudze konta. Wcześniej Reminio teraz ja.

Reminio
12 dni temu

W sumie 100 baniek to RD dał za transfery zeszłe i lipa raczej. 10-12 milionów euro za całą trójkę bym dal. Sprawdxeni w bojach ex.

Bartosz
Odpowiedź do  Reminio
12 dni temu

Super! Daj, skoro tak

kris
Odpowiedź do  Reminio
12 dni temu

to daj

DonJ
12 dni temu

Dać im 5mln euro i Zeqiriego albo 20 karnetów na mecze Widzewa oraz Zeqiriego i Bukariego.
Wszyscy zawodnicy trafią wówczas na właściwy dla siebie poziom rozgrywkowy… ;)

Marcin
Odpowiedź do  DonJ
12 dni temu

Racja. Można włączyć w cenę kilka naszych „gwiazd”. Na 1 ligę to będą dla Lechii dobre wzmocnienia.

zygmunt
Odpowiedź do  Marcin
12 dni temu

Jeszcze jakby próbowali przy stadionie klubową kwiaciarnię otworzyć, to pierwszego ekspedienta już by mieli.

HCL
Odpowiedź do  DonJ
12 dni temu

Uważasz, że Bukari, czy Zeqiri zrezygnują z pieniędzy, które zarabiają w Widzewie i pójdą grać za ! niewielką część tego co mają tu? A może będziesz dopłacał różnice? Obawiam się, że ciężko będzie znaleźć dla Zeqiriego klub w dużo mocniejszych ligach niż ekstraklasa. Klub, który będzie chciał mu płacić taką pensję.

znafca
12 dni temu

Nierealne kwoty. Czysto życzeniowe.

Anonim
12 dni temu

Ten szwajcarski odklejeniec chyba serio dalej wierzy że jego drużyna będzie grała w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Bo to że jakiś klub z 1 ligi dostanie 15 milionów euro za jednego zawodnika jest tak samo prawdopodobne jak to że Widzew wygra Ligę Mistrzów

ViciousKuba
12 dni temu

Połowa tej kwoty czyli 50 mln zł to i tak byłoby za dużo

Toma
12 dni temu

Szokuje to ile dziennikarzyny wymyślą by sie tłity zgadzały i zasiego rosły. Mam nadzieje, ze Dobrzycki wyciagnie wnioski

Robert
12 dni temu

Fajnie ale nie za takie pieniądze przypominam że oni jednak spadli do 1 ligi

Reminio
Odpowiedź do  Robert
12 dni temu

Punktowo się utrzymali . Przez kare spadli

waldi
12 dni temu

Realnie cała trójka jest warta z 6 mln euro.

Last edited 12 dni temu by waldi
Pawcho
Odpowiedź do  waldi
12 dni temu

Calkowita racja. Poza tym szukac mlodych ktorzy juz tam gdzies delikatnie wyplyneli . Jeden noewypali ale drugi jiz moze tak, a kasa za takich mlokosow zadna

Legolas
12 dni temu

15? ok, ale za całą trójke

Mr.Y
12 dni temu

Tego się właśnie bałem, że będą chcieli zamienić Leragera na banderowca. Ale cóż, ten drugi chociaż mówi po polsku, a od strategii budowania wieży Babel na Piłsudskiego powinniśmy stopniowo odchodzić.

Michał
Odpowiedź do  Mr.Y
12 dni temu

Michalczuk to też wg ciebie „banderowiec”?

Franc
Odpowiedź do  Michał
12 dni temu

Babcia Michalczuka była z pochodzenia Polką , a on sam zmienił imię z Andreja na Andrzej.A poza tym serce do walki Widzewskie.

Mario
Odpowiedź do  Michał
12 dni temu

Michalczuk porządny chłopak z sojuza

Michał
12 dni temu

Co by nie mówić, Widzew się klika i stąd te newsy. A to że mogły paść zapytania ze strony Widzewa, nie wątpię, są to wyróżniający się piłkarze, sam Żelizko miał trafić od nas już w tamtym roku, ale Sopić wziął swojego Selahiego.
Cała trójka bardzo sensowna, ale moim zdaniem z Bobckiem przy tych cenach (wiadomo że 15mln to absurd, ale 5-8mln wydaje się realne) za duże ryzyko, jeśli będzie dostępny Pululu, w ostateczności Świderski.

Juzek
12 dni temu

Mam nadzieję że tego nowego albanczka nie sprowadzą do Widzewa.
Jeszcze będzie wyznania muślinów… będzie ramadan i jak Sehu będzie bez sił,bo jeść nie można.

Bohatyrzwembleju
12 dni temu

Brać,nie gadać! Brać!

Mac
12 dni temu

Chętnie, brać ten trójpak :D

Jacek
12 dni temu

Ale po co nam kolejny prawy skrzydłowy? To są te tenasfery z głową? Lepiej kupić Oskara Kubiak z Arki na lewe skrzydło bo tam jest deficyt i na pewno będzie tańszy niz Mena.

RED
12 dni temu

Mam nadzieje , że to plotki .. litości cała ta trójka i ich realna wycena to Mena i Żelizko to 2,5 do 3 mln euro , nikt nie zapłaci za tych graczy więcej bo nie są tego warci , a Pan Bobcek to maks 5 mln , jeżeli Widzew zapłaci więcej to znowu ktoś wyda pieniądze bez żadnego sensu, za takie kwoty dobry dyrektor sportowy może znaleźć w Europie lepszych graczy. Panie Robercie ogłosił Pan, że chcemy graczy ogranych w ekstraklasie już sepy usiłują wypompować z Pana i Widzewa kasę o jakiej nie marzyli

Marko
12 dni temu

Wszystko zależy w jakiej sytuacji finansowej jest teraz Lechia. W końcu karne punkty w tamtym sezonie przyznano jej nie za „piękne oczy” ale za m-innymi opóźnienia finansowe. Wiadomo że swoich najlepszych piłkarzy nie oddadzą za czapkę gruszek ale też zaporowych kwot nie mają co stawiać. Czas pokaże czy któryś z wymienionych zawodników do nas trafi.

Radosław
12 dni temu

Śmieszne… Największym wzmocnieniem Widzewa będzie przygotowana kondycyjnie wybiegana drużyna na 100 minut. Dajmy sobie spokój. Szukać są. przyszłych piłkarzy ,a nie przegrywów . Mamy swoich którzy też o mało nie wpadli.

ROBISIE
12 dni temu

Prxy tak wysokich wycenach to Europa pownna już ustawić się w kolejce. Ale na razie cisza. Czyli podbijamy bębenek, może znajdziemy śleoego.
Dla mnie to zwykli grajkowie jakich pełno w ligach. Cała trójka miźe warta razem max 3mln euro. I to w pakiecie.
Widać że u pismaków sezon ogórkowy już w pełni, co też udziela się na forach.

Bolek
12 dni temu

To nie sztuka kupić za 20 mln euro. Sztuką jest znaleźć graczy za mln euro i sprzedać za 20….mln euro

Robert
12 dni temu

Brać Palme z Lecha!!!

Konrad 73
12 dni temu

Jakby nie patrzeć Lechia miała najskuteczniejszą ofensywę. Defensywę mamy o.k.Jeszczr kreatywny środkowy pomocnik i będzie dobrze. No i koniecznie lewy obrońca.

Last edited 12 dni temu by Konrad 73
1910
12 dni temu

Lechia robiąc wycenę myślała, że jeszcze Adamczuk robi transfery, on by tyle zapłacił, niestety spóźnili się

Drozd33
12 dni temu

Jest taka zasada ze pilkarzy nie bierze sie z klubow, ktore spadly lige nizej. Z calej trojki najxiekawszy jest Bobcek, ale on pewnie wyladuje w jakies Championship. Zelizko to pilkarz z poteznym uderzeniem, a tak nie ma wiecej atutow niz inni defensywni pomocy. Mene pilkarze z eksrraklasy wybrali najwiekszym synulantem. Jest nieobliczalny i chimeryczny.

Fornaldo
12 dni temu

Powiem tak, wystarczą Palma, Pululu, Mena ;-)
Za Menę zbijmy cenę dodając Akere albo innego z naszych do odstrzału.

Jacek
11 dni temu

Sezon ogórkowy to pismaki muszą mieć o czym pisać i wypisują takie bzdety. Po co to w ogóle powielać? Właściciel mówi, że teraz stawia na stabilizację i uzupełnienie składu, a pismaki swoje :) Jakby ci kopacze byli tyle warci to Lechia walczyłaby o puchary, a nie dostała na dzień dobry -5 i spadła z ligi. Przypomnijcie sobie za co był ten -.Nie mieli i nie mają kasy to szukają frajerów co pomogą im spłacić długi i przeżyć. Nie ekscytujcie się tak byle ,,informacjami” :)

PawełekDlaZnajomych
11 dni temu

Nie dajmy się robić w CH… Jak wydamy takie pieniądze, to aż mnie serce boli, chociaż to nie moja kasa. Za tyle kasy można cały skład kupić, który przy dobrym trenerze i cierpliwości walczyłby o mistrzostwo.

Radosław
8 dni temu

Ktoś tu zwariował ,albo wszyscy. To może weźmy coś z Niecieczy oni ograli tych stumilonowców… Jedyne co mnie naprawdę ciekawi to czy drużyna znowu będzie dogorywać w drugiej połowie. 40 ludzi niewiadomo od czego kręci się przed meczem po boisku a nikt nie potrafi zadbać o kondycję chłopaków… Pani Hawrankowa z Pragi miała srebrny nocnik w sypialni ,złoty w salonie i miedziany w kuchni,a jak przyszło co do czego to zesrała się na korytarzu.

57
0
Would love your thoughts, please comment.x