Kibicowskie podsumowanie 33. kolejki I ligi

18 maja 2022, 13:00 | Autor:

Przedostatnia kolejka rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy miała ciekawy przebieg na trybunach. Sporo działo się w Kielcach, fanatyków gości nie zabrakło także w Bielsku-Białej czy Polkowicach. Co jeszcze się wydarzyło? Zapraszamy do lektury!

Pommo nałożonego zakazu wyjazdowego, do Kielc udała się bardzo liczna grupa fanów GKS Katowice. Dzięki uprzejmości kibiców Korony, zasiedli oni na stadionie. Powiesili kilka flag i prowadzili bardzo dobry doping. Dobrze wokalnie zaprezentowali się również kieleccy fanatycy.

Daleki wyjazd do Bielska-Białej zaliczyli sympatycy Arki Gdynia. Podróżowali transportem kołowym – na miejscu zaś otrzymali solidne wsparcie od Polonii Bytom. W sektorze gości powiesili kilka flag. Fani Podbeskidzia stawili się w stuosobowym młynie. Wywiesili pięć flag.

Z powodu zakazu wyjazdowego, do Legnicy nie mogli niestety przyjechać kibice Widzewa. Fani Miedzi zaprezentowali oprawę z użyciem transparentu i pirotechniki, a także sreberek oraz flag w barwach na całym stadionie. Doping gospodarzy nie stał na najwyższym poziomie.

W dobrej liczbie na wyjeździe w Sosnowcu pokazali się fanatycy Stomilu Olsztyn, chociaż ich główna grupa nie dojechała na ten mecz. W licznym młynie zebrali się fani Zagłębia z wsparciem przyjaciół. Gości nie zabrakło także w Polkowicach, gdzie na dalekiej eskapadzie pojawili się sympatycy Resovii. Bez publiczności odbyły się starcia w Nowym Sączu i Łodzi.

Kibicowskie podsumowanie 33. kolejki I ligi:

piątek, 13 maja

Skra Częstochowa – Puszcza Niepołomice, widzów: 97, goście: 0
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka Gdynia, widzów: 3570, goście: 322 (150 Polonia, 6 Cracovia, 2 Lech)

sobota, 14 maja

Korona Kielce – GKS Katowice, widzów: 5301, goście: 846 (60 Górnik, 7 Banik)
GKS Jastrzębie – GKS Tychy, widzów: 485, goście: 0
Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn, widzów: 1174, goście: 76 (6 Raków, 2 Wisła)

niedziela, 15 maja

Miedź Legnica – Widzew Łódź, widzów: 5674, goście: 0
Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów, widzów: 0, goście: 0
ŁKS Łódź – Odra Opole, widzów: 0, goście: 0

poniedziałek, 16 maja

Górnik Polkowice – Resovia, widzów: 360, goście: 36

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x