W klasyfikacji strzelców bez zmian

17 maja 2022, 16:14 | Autor:

Ani razu piłkarzom Widzewa Łódź nie udało się trafić do siatki w trakcie niedzielnego meczu z Miedzią Legnica. W związku z tym, w wewnętrznej klasyfikacji strzelców nie zaszły żadne zmiany. Status quo utrzymany został też w walce o tytuł najlepszego ligowego snajpera.

Żaden z czołowych napastników zaplecza Ekstraklasy nie powiększył w weekend swojego dorobku. Nadal prowadzi więc Kamil Biliński z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który o dwie bramki wyprzedza Szymona Sobczaka z Zagłębia Sosnowiec. Na trzecim stopniu podium są zaś ex aequo Hubert Adamczyk z Arki Gdynia oraz Patryk Makuch z Miedzi Legnica.

Najlepszym widzewskim snajperem jest niezmiennie Bartosz Guzdek, chociaż w tym roku nie strzelił ani jednego gola. Dogonić – lub nawet przegonić – ma go jednak szansę Bartłomiej Pawłowski, o ile w niedzielę przynajmniej raz pokona bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała. Trzecie miejsce zajmuje Karol Danielak, który jak na razie zdobył cztery bramki.

Strzelcy goli w Widzewie:

6 – Bartosz Guzdek
5 – Bartłomiej Pawłowski
4 – Karol Danielak
3 – Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk
2 – Radosław Gołębiowski, Mattia Montini, Kristoffer Normann Hansen, Fabio Nunes, Daniel Tanżyna, Ernest Terpiłowski, Daniel Villanueva
1 – Tomasz Dejewski, Michał Grudniewski, Kacper Karasek, Przemysław Kita, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Paweł Zieliński

Najlepsi strzelcy w I lidze:

19 – Kamil Biliński (Podbeskidzie)
17 – Szymon Sobczak (Zagłębie)
14 – Hubert Adamczyk (Arka), Patryk Makuch (Miedź)
12 – Karol Czubak (Arka)
11 – Szymon Kobusiński (Puszcza), Patryk Mikita (Stomil), Mateusz Piątkowski (Górnik), Filip Szymczak (GKS K.)
10 – Tomas Mikinic (Odra), Pirulo (ŁKS)
9 – Mikołaj Lebedyński (Chrobry), Jakub Łukowski (Korona), Daniel Rumin (GKS J./GKS T.)

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Would love your thoughts, please comment.x