CLJ U-15: Porażka Widzewa w Warszawie

17 maja 2022, 11:50 | Autor:

Już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 mają trampkarze Widzewa Łódź. W sobotnie popołudnie młodzi piłkarze Tomasza Kmiecika wybrali się do Warszawy, aby zmierzyć się z tamtejszą UKS Varsovią. Nie mieli jednak szans i przegrali 1:6, a w tabeli niezmiennie zajmują ostatnie miejsce.

Choć w tej rundzie widzewiacy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z kilkoma wyżej notowanymi przeciwnikami, stołeczna ekipa im wyraźnie nie leży. Już w pierwszym meczu, czerwono-biało-czerwoni ulegli jej aż 0:6, a w rewanżu było niestety podobnie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w szóstej minucie, za sprawą gola Jacka Strzegockiego. Ten sam zawodnik trafił tuż przed upływem kwadransa, zaś po kilku kolejnych minutach, rezultat na 3:0 podwyższył Bartosz Laskowski – i to właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza część.

Nie mając nic do stracenia, trener Kmiecik dokonał w przerwie aż czterech zmian. Niestety, już po dwóch minutach czwarty cios zadali zawodnicy z Warszawy – świeżo wprowadzonego do bramki Kacpra Morze pokonał Mateusz Jeleński. Niedługo później to samo zrobił też Paweł Ambrożko, hat-tricka skompletował również Strzegocki. Mimo fatalnego wyniku, czerwono-biało-czerwoni nie poddali się i chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelili honorowego gola. Zrobił to, dzięki wykonanemu na raty rzutowi karnemu, Krzysztof Supera.

Mecz zakończył się zatem porażką widzewiaków 1:6. W tabeli CLJ U-15, nadal zajmują oni ostatnie miejsce, z dziewięcioma „oczkami” straty do zespołu z bezpiecznej pozycji. Do końca rundy są trzy kolejki, więc jeśli łodzianie chcieliby się utrzymać, musieliby wygrać wszystkie pojedynki, a ich rywale je przegrać. W weekend czeka ich starcie z MKS Polonią Warszawa.

CLJ U-15: UKS Varsovia – Widzew Łódź 6:1 (3:0)
6′, 14′, 63′ Strzegocki, 20′ Laskowski, 42′ Jeleński, 54′ Ambrożko – 80′ Supera