LM U-19: Wysokie zwycięstwo widzewiaków

16 maja 2022, 14:25 | Autor:

Kolejny mecz Ligi Makroregionalnej U-19 rozegrali w tę niedzielę juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pojechali Białegostoku, żeby zmierzyć się z miejscową Jagiellonią. Czerwono-biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie, do przerwy wygrywali dwiema bramkami, zaś finalnie zwyciężyli 6:0.

Już w pierwszym spotkaniu obu tych drużyn, widzewiacy mieli wszystko pod swoją kontrolą i triumfowali 4:0. Teraz scenariusz był podobny, mimo że łodzianie zagrali bez kilku zawodników pierwszego składu. Prowadzenie dał im w trzynastej minucie gry Filip Karwacki, a zaledwie cztery minuty później na 2:0 podwyższył Kamil Jakubowski. Przyjezdni cały czas atakowali, jednak do końca tej połowy efektu, w postaci podwyższenia wyniku, nie udało im się osiągnąć.

Prawdziwa strzelanina rozpoczęła się po godzinie gry. W 61. minucie swój dublet skompletował Karwacki, a niedługo później do siatki trafił także Jakub Juchacz. Na ostatni kwadrans, na boisku pojawiło się trzech rezerwowych – dwóch z nich też zdążyło zapisać się do protokołu sędziowskiego. W 79. minucie bramkarza Jagiellonii pokonał Adrian Wiśniewski, zaś wynik końcowy ustalił – na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego – Sławomir Makowski.

Widzewiacy bez żadnych problemów zwyciężyli więc 6:0 i w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19 utrzymali się na trzecim miejscu. Do drugiego GKS Bełchatów tracą dwa, a do pierwszej Escoli Varsovia – cztery punkty. Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki, więc stratę do lidera, który awansuje do Centralnej Ligi Juniorów U-19, będzie trudno odrobić. Za tydzień podopieczni trenera Grzeszczakowskiego zagrają z czwartym w stawce Stomilem Olsztyn.

LM U-19: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:6 (0:2)
13′, 61′ Karwacki, 17′ Jakubowski, 67′ Juchacz, 79′ Wiśniewski, 87′ Makowski