Kim jest Edgar Bernhardt? (video)

28 stycznia 2015, 09:32 | Autor:

Edgar_Bernhardt

Od środy z zespołem Widzewa na tureckim zgrupowaniu przebywa nowy piłkarz. To 28-letni pomocnik Edgar Bernhardt, dobry znajomy Wojciecha Stawowego z czasów ich wspólnej pracy w Cracovii. Piłkarz ten może być naprawdę poważnym wzmocnieniem łódzkiej jedenastki.

Bernhardt urodził się w Kirgistanie, w mieście Nowopawłowka, ale posiada także dwa inne obywatelstwa – niemieckie oraz rosyjskie. Piłkarskie szlify zbierał jako junior w niemieckim Preußen Espelkamp, a jego pierwszym poważnym klubem był występujący wówczas w 2. Bundeslidze VFL Osnabruck. Później środkowy pomocnik reprezentował barwy m.in. Eintrachtu Brunszwik, holenderskiego FC Emmen, a w 2010 roku zawitał do ligi fińskiej. Po 2,5 roku spędzonych w Vaasan Palloseura i FC Lahti wypatrzyli go działacze Cracovii.

Tam zawodnik spotkał się ze Stawowym, z którym w sezonie 2012/2013 awansował do T-Mobile Ekstraklasy. W poprzednim sezonie Bernhardt pomógł „Pasom” utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej i wrócił do Finlandii. Do końca ubiegłego roku występował w FF Jaro, z którym zajął na koniec rozgrywek (gra się tam systemem wiosna-jesień)  6. miejsce w ekstraklasie. Przez pół roku zagrał w 7 spotkaniach.

Teraz pomocnik dołączył do ekipy Widzewa i powinien szybko wskoczyć do podstawowej jedenastki. To gracz charakteryzujący się dobrą techniką, dryblingiem oraz strzałem z dystansu. Znajduje się w najlepszym wieku dla piłkarza, a ma już spore doświadczenie na polskich boiskach. Edgar Bernhardt ma na koncie 20 występów w ekstraklasie oraz 30 w I lidze. Zdobył w tym czasie 8 goli.

Witamy na pokładzie!

Zobacz video przedstawiające najlepsze akcje z udziałem Bernhardta

Foto: cracovia.pl