Koszykarki walczyły, ale nie sprostały rywalkom

4 listopada 2018, 21:51 | Autor:

Po wygranej u siebie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, tym razem koszykarki nie były w stanie pokonać rywalek w Hali Parkowej. Mimo walki i odrobienia 22-punktowej straty, łodzianki przegrały z AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:74.

Od początku spotkania to zespół przyjezdnych prezentował się lepiej na parkiecie. Świetnie grała zwłaszcza Ariel Atkins, która zdobyła siedem pierwszych punktów dla gorzowianek, doprowadzając do rezultatu 7:2. Gospodynie miały problemy z trafianiem do kosza i pozwoliły rywalkom na rzucenie dziesięciu „oczek” z rzędu. Na szczęście, na sam koniec kwarty akcję 2+1 zanotowała Julia Drop, która ustaliła wynik na 9:17.

W pierwszych fragmentach drugiej części spotkania Widzew prezentował się jeszcze gorzej. Zespół trenera Elmedina Omanicia zdobywał punkty tylko dzięki rzutom osobistym, zaś przeciwniczki wykorzystywały wszystkie błędy łodzianek. W pewnym momencie, na tablicy wyników widniał rezultat 12:34. To było najwyższe prowadzenie gorzowianek w tym meczu. W samej końcówce najpierw za trzy trafiła Aleksandra Pawlak, a po chwili „dwójką” poprawiła Klaudia Perisa i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 25:42.

Niewielu zgromadzonych w hali wierzyło w odwrócenie losów spotkania, ale widzewianki nie zamierzały się poddawać. Gospodynie poprawiły grę w obronie, a także rzut za trzy punkty. Łodzianki zanotowały serię siedmiu „oczek” z rzędu, podczas której za trzy trafiła Perisa. Po chwili tym samym poprawiła Drop, a Klaudia Gertchen wykorzystała łącznie cztery z pięciu rzutów osobistych. Przewaga gorzowianek topniała i gdy Perisa ponownie trafiła zza linii 6,75 m, wynosiła ona już tylko cztery punkty. W ostatnich sekundach trzeciej kwarty punkty mogła jeszcze zdobyć Aleksandra Pawlak, ale chybiła i ta część meczu zakończyła się wynikiem 50:54.

Od samego początku czwartej kwarty koszykarki Widzewa starały się doprowadzić do remisu. Udało im się to po niespełna trzech minutach, gdy najpierw dwa osobiste wykorzystała Pawlak, a później z wyskoku trafiła Gertchen, doprowadzając do wyniku 58:58. Niestety, chwilę później osiem punktów z rzędu zdobyły gorzowianki. Widzewianki zmniejszyły jeszcze stratę do pięciu „oczek”, ale zbyt często pudłowały i nie były w stanie nawiązać już walki z przeciwniczkami.

Podopieczne trenera Omanicia przegrały ostatecznie 63:74, choć w drugiej połowie zaprezentowały się bardzo dobrze na tle faworyzowanych rywalek. Po sześciu kolejkach, w tabeli zajmują dziesiąte miejsce, mając na swoim koncie wciąż tylko jedno zwycięstwo. Za tydzień czeka je wyjazdowy mecz z będącą w ich zasięgu Politechniką Gdańską.

Widzew Łódź – AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:74 (9:17, 16:25, 25:12, 13:20)

Klaudia Perisa 20, Amanda Dowe 12, Aleksandra Pawlak 11, Klaudia Gertchen 10, Julia Drop 8, Katarina Vucković 2, Natalia Gzinka 0, Amina Marković 0, Elżbieta Paździerka 0